Najmniej przypadków zakażeń od tygodni, ale jest kolejna ofiara śmiertelna

1
Fot. Fusion Medical Animation / Unsplash
Tylko dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce odnotowano w niedzielnym raporcie Ministerstwa Zdrowia. To mieszkańcy powiatów: ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Zmarła 72-letnia mieszkanka powiatu kępińskiego, u której wykryto Covid-19. Przebywała w szpitalu wielospecjalistycznym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Choć w skali kraju odnotowano 193 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, Wielkopolska w niedzielnym raporcie resortu zdrowia jest na szarym końcu z zaledwie dwoma nowymi chorymi na Covid-19. To najmniejsza liczba nowych zachorowań od tygodni. Niestety, Ministerstwo Zdrowia poinformowało jednocześnie o śmierci 72-letniej mieszkanki powiatu kępińskiego, która była leczona w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej.

W Wielkopolsce odnotowano do tej pory 2612 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 175 osób, a 1958 wyzdrowiało.

źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dopiero się niedziela zaczyna i już z niej raport poczekajmy do końca dnia do godziny 24:00 bo to jest śmieszne o godz 11:00 ktoś podaje raport z niedzieli i w naszym województwie tylko dwa zakażenia raport powinien być publikowany na koniec dnia albo następnego dnia rano

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick