Najmłodsi i energia odnawialna

1
Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim już po raz kolejny stawia na naukę przez zabawę. Tym razem przedstawiciele spółki i władze miasta spotkali się na ostrowskim rynku z uczniami szkół podstawowych, by porozmawiać o źródłach energii odnawialnej. dzieci zaskoczyły poziomem swojej wiedzy, ale największą frajdę sprawiły im nagrody przyznane w ustnym konkursie.

Gdzie znajduje się największa elektrownia w Polsce? Które ze źródeł energii jest najtańsze? Na te nie do końca łatwe pytania odpowiadali dziś uczniowie ostrowskich szkół podstawowych podczas plenerowej lekcji zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Komunalnego. – Jeśli nie oglądamy telewizji, to trzeba wyłączyć telewizor – twierdzi Kacper, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1.

Właśnie o sposobach na oszczędzanie energii i rodzajach energii odnawialnej rozmawiał z dziećmi Jan Grześkowiak, prezes CRK Energia. Największą atrakcją dla najmłodszych był jednak konkurs, w którym dzieci mogły popisać się zdobytą wcześniej wiedzą, a w nagrodę otrzymały gadżety związane z ekologią.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick