Nagrody dla laureatek XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kolbergera

0
Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wlkp. Maria Kupczyk i Natalia Pokrywa zostały laureatkami XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kolbergera ,,Czaruję słowami o swoich radościach i nie- radościach”. Marysia zdobyła pierwsze miejsce za wiersz ,,Pędzelek jesiennych barw”, Natalia uzyskała wyróżnienie za wiersz ,,Mama”.

Organizatorem konkursu jest warszawska Szkoła Podstawowa nr 103 im. Bohaterów Warszawy przy współudziale Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Honorowy Patronat nad wydarzeniem pełni Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poezją, zachęcanie do pisania wierszy o własnych przeżyciach i emocjach, i dbałość o piękno polskiego języka wśród młodzieży. W Centralnej Komisji Konkursowej zasiadali : Irena Falska- prezes Fundacji ,,IKA”, Ryszard Rembiszewski i Andrzej Matul- znani dziennikarze radiowi i telewizyjni, Bożena Ciszewska- polonistka. Szacowne jury wśród licznie nadesłanych tekstów z całej Polski dostrzegło dwa utwory , których autorkami są dziewczęta z Ostrowa Wielkopolskiego.

W uzasadnieniu werdyktu napisano, iż wiersze Marysi i Natalii są obrazem przeżyć młodych ludzi, którzy mają swoje głębokie radości, rozterki i skrywane tęsknoty. Dziewczęta są uczennicami klasy piątej. Cechuje je pracowitość i sumienność. Są wzorowymi uczennicami, mają swoje pasje, znajdują czas na czytanie książek i pisanie własnych tekstów. Jesteśmy dumni, że mamy taka zdolną młodzież w ostrowskich szkołach. Nasi uczniowie posiadają liczne uzdolnienia. Czasami nie są pewni, czy ich umiejętności są na tyle wysokie, by zostały dostrzeżone w ,,szerokim świecie”. Okazuje się, że prawdziwy talent może obronić się sam. Gratulujemy Marysi i Natalce. Wierzymy, że nadal będą uskrzydlały swoje myśli w pięknych tekstach. Opiekunem polonistą uczennic jest Grażyna Krolek.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick