Nagły wzrost zakażeń. Największy skok w powiecie ostrowskim

5
Fot. Martin Sanchez / Unsplash
W środowym raporcie Ministerstwa Zdrowia odnotowano 14 151 zakażeń koronawirusem w Polsce z tego 1 488 w Wielkopolsce, a część z nich w naszym regionie, gdzie podobnie, jak w skali kraju, zanotowano przyrost liczby chorych. W poszczególnych powiatach liczba nowych chorych na COVID-19 kształtuje się następująco: ostrowski (47), pleszewski (19), krotoszyński (18), kaliski (18), kępiński (11), jarociński (10), ostrzeszowski (6), Kalisz (16). Zmarły też cztery osoby. To mieszkańcy powiatów: ostrowskiego (1), pleszewskiego (1), krotoszyńskiego (1) i ostrzeszowskiego (1).

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 61,7 tys. testów na koronawirusa. Dobę wcześniej było ich ponad 48,4 tys. W poniedziałek przebadano niemal dwukrotnie mniej.

CZYTAJ: Gdzie można się zaszczepić? Publikujemy listę punktów w całym regionie

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 10 0
kaliski 18 0
kępiński 11 0
krotoszyński 18 1
ostrowski 47 1
ostrzeszowski 6 1
pleszewski 19 1
Kalisz 16 0
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 23
  4

  Napewno to nie wina Świąt. Bo by wynik był 29, 30 grudzień. W sylwestra Polacy zdali egzamin tak Niedzielski mówił. Więc o co chodzi. Tak co tydzień jest. W środę skok. Potem mniej. Nie nowosc. Każdy już to chyba wie.

  • 11

   Żebyś tylko doczekal się tej szczepionki. Rzuca trochę i nie dla Wszystkich. Tak jak na grypę. Nie mówili że jak będą nowe mutacje wirusa to ta szczepionka nie będzie działać. A ile ta słynna szczepionka działa. Nikt tego nie wie. Lepiej pomyśleć o innych chorobach.

 2. Te dane o liczbie zachorowań są i tak zaniżane, trzeba to wszystko mnożyc razy 3X /mało testów-statystyki do d…y…. Wirus bedzie jeszcze latami sie panoszył, lockdowny tylko niszczą gospodarkę .Po prostu trzeba sie bardziej chronic,przestrzegać zasad higieny,dbać o siebie i troszczyc sie o innych

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick