Nadciąga gęsta mgła. Widzialność będzie ograniczona nawet do 50 metrów

3
zdjęcie poglądowe / fot. Christian Lue / Unsplash
Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące gęstych mgieł. Będzie ono obowiązywać do poniedziałku, do 7.00. Nad regionem południowej Wielkopolski widzialność już zaczyna się zmniejszać.

Z południowego zachodu w kierunku południowej części Polski przemieszczają się mgły, które spowiją nasz region w nocy i utrzymają się w godzinach porannych. Tak wynika z komunikatu ostrzegającego wydanego przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. „Obserwuje i prognozuje się wystąpienie gęstych mgieł, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 do 200 metrów” – informuje Celina Rudzik z IMGW-PIB.

Widzialność w regionie zaczęła spadać ok. 17.00 w niedzielę, ale to dopiero początek. Mgły mają być znacznie gęstsze i utrzymają się co najmniej do 7.00 w poniedziałek. To oznacza, że podróż do pracy czy to samochodem, czy pieszo może być znacznie utrudniona.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla następujących powiatów naszego regionu: ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kaliskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego i jarocińskiego.

CZYTAJ TEŻ: Przebudowa rynku odroczona. Powód? Jest zbyt drogo

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick