Nadchodzą burze z gradem. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia

0
Fot. Pixabay
To może być niespokojny dzień. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w naszym regionie w poniedziałek między 14.00 a 21.00. Porywy wiatru mają osiągnąć nawet 100 km/h, a lokalnie może spaść nawet 35 mm deszczu.

Od późnych godzin wieczornych w niedzielę można było zaobserwować w naszym regionie wyładowania atmosferyczne i błyskawice. Burze jednak w znacznym stopniu ominęły tę część Wielkopolski. O poranku w poniedziałek grzmoty można było usłyszeć m.in. w Ostrowie Wielkopolskim. To jednak dopiero zapowiedź tego, co może nadejść w kolejnych godzinach.

PAMIĘTAJ! Oddaj krew z kablówką już we wtorek! Będziemy z Wami NA ŻYWO!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali nad ranem ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych” – informują specjaliści.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oszacowano na 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od 14.00 do 21.00 i obejmuje cały region (powiaty: ostrowski, kaliski, ostrzeszowski, kępiński, pleszewski, krotoszyński i jarociński).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick