Na tyłach kościoła… Hipoterapia w Latowicach

0

Pod opieką tego ośrodka jest ponad 50 niepełnosprawnych dzieci z całego powiatu ostrowskiego i nie tylko. Efekty terapii, jak przekonują jego twórcy nie są widoczne od razu, ale kontakt ze zwierzęciem, w tym wypadku z koniem przynosi wiele korzyści. Wszystko to w ośrodku hipoterapii w Latowicach, który znajduje się na tyłach miejscowego kościoła. 

Pomysłodawcą utworzenia przy parafii w Latowicach ośrodka jest ksiądz Damian Hołoś, który sam jest instruktorem hipoterapii.

Kiedy ks. Damian objął parafię w Latowicach, miłością do koni zaraził innych i tak 16 lat temu powstał ośrodek rehabilitacyjny, który bezpłatnie pomaga dzieciom chorym z terenu całego powiatu i nie tylko.

Aby jednak tak się mogło stać potrzebna jest systematyczna praca i rehabilitacja z instruktorem, który wie jak w odpowiedni sposób wykorzystać do tego konia.

Ośrodek przyparafialny w Latowicach dysponuje dwoma końmi – Bart i Diament. Jeden i drugi przystosowany do codziennej pracy z chorymi dziećmi. Ośrodek  posiada także halę do pracy z niepełnosprawnymi w dni deszczowe i wietrzne. Wszelkie informacje dotyczące bepłatnej hipoterapii w Latowicach znaleźć można na stronie internetowej parafii.

 

Maciej Parysek
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick