Na ten sprzęt poszły pieniądze z funduszu covidowego. Kosztował niemało [ZDJĘCIA]

2
Fot. fanpage starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego
Szpital w Ostrowie Wielkopolskim wydał 1,5 miliona złotych na kupno aparatu RTG. Nowoczesny sprzęt mógł zostać kupiony za pieniądze pochodzące z tzw. funduszu covidowego.

Ostrowski szpital ma nowy aparat RTG. To nowoczesne urządzenie, które zostało kupione za ok. 1,5 miliona złotych Pieniądze pochodziły z tzw. funduszy covidowych, a więc puli pieniędzy wygospodarowanej z budżetu państwa przeznaczonych na walkę z COVID-19. Do tej pory przeznaczono na ten cel dziesiątki miliardów złotych w skali kraju. W trakcie minionego roku zwiększano budżet o kolejne miliardy.

– Na walkę z COVID-19 w 2021 roku przeznaczamy 34,3 miliarda złotych. Zwiększamy w tej chwili ten plan finansowy funduszu COVID o kolejne 5 miliardów. Na przyszły rok planujemy, aby ta pula wynosiła ponad 21 miliardów – powiedział w kilka tygodni temu w Sejmie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. To fragment jego wypowiedzi w temacie aktualnej sytuacji związane z pandemią koronawirusa w Polsce.

Część pieniędzy z tzw. funduszu covidowego została przeznaczona na szpital w Ostrowie Wielkopolskim. Władze placówki zdecydowały, aby przeznaczyć te pieniądze właśnie na sfinansowanie zakupu aparatu RTG, a więc aparatu rentgenowskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 6
    3

    Promieniowanie rentgenowskie będzie zabijało wirusa? Będzie lepiej widać zniszczone wirusem płuca tylko czy to walką można nazwać 🙉👻z wirusem corona?!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick