Na ten sprzęt poszły pieniądze z funduszu covidowego. Kosztował niemało [ZDJĘCIA]

2
Fot. fanpage starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego
Szpital w Ostrowie Wielkopolskim wydał 1,5 miliona złotych na kupno aparatu RTG. Nowoczesny sprzęt mógł zostać kupiony za pieniądze pochodzące z tzw. funduszu covidowego.

Ostrowski szpital ma nowy aparat RTG. To nowoczesne urządzenie, które zostało kupione za ok. 1,5 miliona złotych Pieniądze pochodziły z tzw. funduszy covidowych, a więc puli pieniędzy wygospodarowanej z budżetu państwa przeznaczonych na walkę z COVID-19. Do tej pory przeznaczono na ten cel dziesiątki miliardów złotych w skali kraju. W trakcie minionego roku zwiększano budżet o kolejne miliardy.

– Na walkę z COVID-19 w 2021 roku przeznaczamy 34,3 miliarda złotych. Zwiększamy w tej chwili ten plan finansowy funduszu COVID o kolejne 5 miliardów. Na przyszły rok planujemy, aby ta pula wynosiła ponad 21 miliardów – powiedział w kilka tygodni temu w Sejmie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. To fragment jego wypowiedzi w temacie aktualnej sytuacji związane z pandemią koronawirusa w Polsce.

Część pieniędzy z tzw. funduszu covidowego została przeznaczona na szpital w Ostrowie Wielkopolskim. Władze placówki zdecydowały, aby przeznaczyć te pieniądze właśnie na sfinansowanie zakupu aparatu RTG, a więc aparatu rentgenowskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wirus wygenerował pieniądze, to się dzieje na naszych oczach, niesamowite!!!
    Więcej wirusów, będzie więcej aparatów RTG!!!

  2. Promieniowanie rentgenowskie będzie zabijało wirusa? Będzie lepiej widać zniszczone wirusem płuca tylko czy to walką można nazwać 🙉👻z wirusem corona?!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick