Na rynku stanęły ławki dla seniorów. Stare powędrują do parku

2
Fot. UM Pleszew
Ponad 20 "ławeczek dla seniorów" zostało zamontowanych na pleszewskim rynku. Miasto nie wyszło z tą inicjatywą, ale zdecydowanie ją poparło. To jednak nie koniec zmian. Dotychczasowe ławki dostaną drugą młodość i... nowe miejsce.

Biorąc pod uwagę, że właśnie nadeszła wiosna, inwestycja powinna być mocno oblegiwana. Tym bardziej, że mieszkańcy sami zabiegali o nowe miejsca do siedzenia.  Seniorzy zwrócili się do burmistrza z prośbą, by w kilku miejscach w mieście pojawiły się ławeczki, na których spacerujący mogliby odpocząć. Argumentowano to tym, że najczęściej seniorzy poruszają się pieszo i nie mają po drodze do centrum miejsc, gdzie mogliby usiąść i odetchnąć – mówi Arkadiusz Ptak, wiceburmistrz Pleszewa.

Pomysł zamontowania ławeczek wyszedł od przedstawicieli Pleszewskiej Rady Seniorów. 21 ławeczek ustawiono już na rynku. Kolejne mają pojawić się przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Targowa), przy Cmentarzu Komunalnym, na deptaku między Plantami a ul. Piaski oraz na przystanku kolejki wąskotorowej przy ul. Lipowej. – Stanęły one na gruntach gminnych, ale rozmawiamy też z Pocztą Polską, by jedna z ławek stanęła obok budynku poczty przy ul. Poznańskiej – dodaje Arkadiusz Ptak. Drugim elementem inwestycji są kosze na śmieci, które zamontowano w Rynku i okalających go uliczkach.

Ławki, które dotychczas stały na rynku, nie zostaną wyrzucone. Władze planują je odrestaurować i przenieść do parku miejskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. To jakiś specjalny „model” , że dla seniorów ??? Nie zauważyłem ! Będą jakieś szczególne tabliczki …. Ze te są dla seniorów ….tylko?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick