Na ostrowskim basenie niczym w tropikach. Tak prezentuje się po remoncie [ZDJĘCIA]

0
Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
300 tys. zł kosztował remont basenu przy III LO w Ostrowie Wielkopolskim. Główną częścią przedsięwzięcia była renowacja niecki. Oprócz tego zbudowano podwieszany sufit, a całość utrzymano w tropikalnym klimacie.

Od 20 lat kryta pływalnia „Wodny Raj” przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskiego nie była remontowana. Do teraz. Właśnie zakończyła się modernizacja tego obiektu, która kosztowała 300 tys. zł. Oprócz remontu niecki basenowej wykonano napinany i podświetlany sufit, a pomieszczenie zaprojektowano w klimacie tropikalnym. – Teraz Wodny Raj to prawdziwy raj dla fanów sportów wodnych, zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz spragnionych zwykłego relaksu ludzi. Cieszę się, że w ramach otrzymanych środków przeprowadziliśmy ten niełatwy i wymagający projekt. Nasz szkolny basen prezentuje się imponująco! Myślę też, że uczniowie jeszcze chętniej będą uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego w tej pięknej, odnowionej przestrzeni – mówi Maria Tomalak, dyrektor III LO.

Piersi sympatycy pływania mogą skorzystać z wyremontowanego obiektu w piątek 28 stycznia. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jednocześnie na basenie może przebywać 15 osób. Marzenia trzeba spełniać! Cieszę się, że ten obiekt zyskał na remoncie – podkreśla Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Remont w całości sfinansował powiat z pieniędzy pochodzących z budżetu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick