Na dwóch wydarzeniach w weekend będą pomagać czworgu chorym dzieciom

0
Na dwóch wydarzeniach w weekend będzie można pomóc czworgu chorym dzieciom. W Koźminie Wielkopolskim oddanie krwi będzie wiązało się ze wsparciem Amelki, Nince i Julce, a po drugiej stronie Doliny Baryczy odbędzie się wrak race. W ramach tego wydarzenia będą zbierane pieniądze na pomoc Zuzi.

ZOBACZ KALENDARZ IMPREZ NA NAJBLIŻSZE DNI

Chore dzieci, które potrzebują pomocy innych, by móc się leczyć, żyć w jak najbardziej sprzyjających ich potrzebom warunkach można w regionie liczyć w setkach, jeśli nie w tysiącach. Czterem dziewczynkom będzie można pomóc w najbliższy weekend. W niedzielę w Koźminie Wielkopolskim odbędzie się XVIII Akcja Poboru Krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim (sala gimnastyczna Gminnego Ośrodku Sportu, ul. Poznańska). Początek rejestracji o 9.30.

To coroczne wydarzenie, które gromadzi mieszkańców nie tylko tego powiatu, ale również sąsiednich. Regularnie krew oddają też przejezdni, który z jakiego powodu zatrzymali się w Koźminie i dowiedzieli o akcji.

XVIII Akcja Poboru Krwi w Koźminie Wielkopolskim

materiały organizatora

Wrak Race vol. 2

Tymczasem w sobotę (24 września) w sąsiednim powiecie gratka dla fanów wrak race’ów. Na torze w Miłosławicach odbędzie się wyścig tych pojazdów, które lata świetności mają za sobą, ale nadal cieszą miłośników motoryzacji i ekstremalnej jazdy.

Zabawa będzie połączona z pomaganiem Zuzi, która choruje na dystrofię czopkowo-precikową. Powoduje ona spadek ostrości wzroku, zaburzenie widzenia barw i rozpoznawania twarzy. Jest to choroba postępująca. Dziewczynce można pomóc jedynie w codziennym funkcjonowaniu, bo dotąd nie wynaleziono skutecznego lekarstwa. Zakup sprzętów mogących poprawić jej komfort życia będzie możliwy, jeśli zostanie zebrana odpowiednia pula pieniędzy.

Właśnie w tym celu organizatorzy planują przeprowadzić loterię fantową. Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin jak: przelot helikopterem, catering, przejazd mini monstertruckiem, loteria fantowa, licytacje dla Zuzi, trampoliny dla dzieci, strzelnica paintballowa, przejazdy wrakami, animatorki dla dzieci, przejazdy buggy. Ma się odbyć też koncert zespołu DiscoBoys.

Za organizację wydarzenia odpowiada BRT Barycz Racing Team.

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick