Na co dzień uczy wf-u. Martyna Świerczyk najlepszą strażaczką w Polsce

2
fot. Martyna Świerczyk
Martyna Świerczyk z OSP Janków Przygodzki została najlepszą strażaczką w Polsce. Pisaliśmy już o niej na łamach naszego portalu, kiedy w pełnym stroju wbiegła na szczyt Sky Tower we Wrocławiu. Powiat ostrowski ma się czym pochwalić.

CZYTAJ TEŻ: Nie ugasiła jeszcze pożaru, ale…zrobiła coś niebywałego!

Zawody Firefighter Combat Challenge sięgają swoją tradycją 1991 roku. Biorą w nich udział strażacy w pełnym umundurowaniu i ich zadaniem jest odwzorowanie pracy strażaka podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W Polsce są one organizowane są od 2011 roku. Tym razem odbyły się w łódzkiej Manufakturze. Uczestnicy Firefighter Combat Challenge mają do pokonania tor z pięcioma zadaniami:

  1. Wniesienie na 3. piętro ważącego 19 kg pakietu węży,
  2. wciągnięcie pakietu węży na wieżę,
  3. przesunięcie sztaby (72 kg) za pomocą uderzeń młotem następnie pokonanie slalomu,
  4. rozwinięcie węża i trafienie strumieniem wody do celu,
  5. ewakuacja manekina o masie 80 kg do mety.

Podczas zawodów rozgrywane są starty indywidualne, tandemy oraz sztafety. Sukces Martyny raduje podwójnie. Nie dość, że wygrała to jeszcze pokonała dokładnie ten sam tor, z tym samym obciążeniem, co mężczyźni.

Jak przyznaje zwyciężczyni, to najtrudniejsze zawody w jakich do tej pory brała udział. – Aktywność fizyczna jest dla mnie codziennością. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz instruktorem fitness. Te zawody wymagają jednak odpowiedniej techniki, nad którą zaczęłam pracować w okolicach maja, przed pierwszymi zawodami. Jest jeszcze dużo do poprawy – przyznaje Martyna Świerczyk.

To jednak nie koniec sukcesów. Martyna odniosła zwycięstwo także w tandemie. Razem ze swoim partnerem, Mateuszem Delingerem. Osiągając czas 1:44, wyprzedzili zespół z Ukrainy oraz konkurentów z Polski i wskoczyli na najwyższy stopień podium.

fot. Martyna Świerczyk
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick