Na 10-lecie Żeńska Drużyna Ostrovii zagra z wielokrotnym mistrzem Polski

0
Żeńska Drużyna Ostrovii 1909 świętuje w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowała nie lada niespodziankę dla sympatyków kobiecego futbolu. 12 lipca do Jankowa Przygodzkiego przyjedzie zespół Czarnych Sosnowiec. To wielokrotny mistrz Polski, który wystąpi w meczu towarzyskim z biało-czerwonymi.

Choć żeński futbol nie cieszy się dużym zainteresowaniem w Ostrowie, ostatnia dekada była dobrym czasem dla tej sekcji. Potwierdzają to udane występy w II i III lidze oraz sukcesy dwóch wychowanek, które zostały młodzieżowymi reprezentantkami Polski. Mowa o Zosi Buszewskiej (GKS Katowice) i Aleksandrze Żurek (Medyk Konin).

Honorując ambicję, walkę z przeciwnościami losu i zapał do uprawiania tego sportu całkowicie za darmo klub zorganizował dla żeńskiej drużyny sparing z 12-krotnym mistrzem Polski i 11-krotnym zdobywcą Pucharu Polski, choć to nie wszystkie osiągnięcia Czarnych Sosnowiec, bowiem zespół święcił też triumfy w halowej odmianie futbolu. To także aktualny wicemistrz Polski, który uplasował się tuż za plecami innej legendy żeńskiej piłki w kraju – Medyka Konin.

Niedzielne starcie to początek okresu przygotowawczego dla obu zespołów jeśli chodzi o sparingi, ale nie koniec uznanych klubów na liście sparingpartnerów Żeńskiej Drużyny Ostrovii 1909.

Spotkanie z Czarnymi Sosnowiec rozpocznie się w niedzielę 12 lipca o godz. 13.00 na boisku w Jankowie Przygodzkim. Wstęp wolny. Będą obowiązywać wymogi sanitarne i zasady bezpieczeństwa związane z walką z koronawirusem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick