MZO apeluje! Pracownica ukłuła się igłą podczas sortowania śmieci

4
Nie wrzucajmy zużytych igieł do śmieci! - apeluje Miejski Zakład Oczyszczania w Ostrowie Wielkopolskim. W tym tygodniu, jedna z pracownic wykonując swoją pracę ukłuła się jedną z takich igieł.

– Pracownica była na badaniach w ostrowskiej placówce. Została także skierowana do Poznania. Za trzy tygodnie czeka ją ponowna wizyta w Poznaniu. Ale na chwilę obecną prawdopodobieństwo jakiś komplikacji jest bardzo małe – informuje Andrzej Strykowski, prezes ostrowskiego MZO.

Koszt takich badań dla jednego pracownika to sześć tysięcy złotych. MZO w Ostrowie Wielkopolskim jest ubezpieczone na okoliczność takich zdarzeń. Pieniądze zostaną im zwrócone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Podczas sortowania śmieci, pracownicy bardzo często znajdują igły. Jak powiedział nam Andrzej Strykowski, w ciągu miesiąca zapełnia się 10-litrowe pudełko. – W naszej spółce są do kupienia specjalne pojemniki na igły. Nie są drogie. Najmniejszy pojemnik to koszt dwóch złotych, a wystarczy na miesiąc regularnego zapełniania – informuje prezes.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Droga redakcjo. Zapytam z ciekawości. Jaka jest podstawa wypłaty odszkodowania przez ZUS na rzecz MZO??? Jakiego rodzaju to świadczenie?

  2. nie naucza sie, musieli by te pudelka po domach roznosic i to za darmo to wtedy ewentualnie ludzie beda uzywac a tak kazdy na latwizne idzie

    • Bo ludzie mają to w du….nie przejmują się innymi. A co on segregować nie będzie.

    • A jesteś pewny, że to nie igły z prywatnych gabinetów lekarskich? Może nie każdemu doktorkowi chce się segregowac odpady medyczne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick