Myślisz o działalności? To coś dla ciebie!

0
38 osób z terenu południowej Wielkopolski otrzyma pieniądze w ramach bezwrotnej dotacji programu „Działaj z rozmachem – StartUP dla Ciebie”. Właśnie ruszył nabór wniosków, a dziś w Ostrowskim Parku Przemysłowym odbyło się pierwsze spotkanie informacje. Pieniądze jakie można dostać to ponad 40 tysięcy złotych, ale niezbędnym warunkiem jest nienaganny biznesplan.

Dwa miliony złotych – tyle pieniędzy unijnych razem do rozdysponowania w ramach programu ma Ostrowski Park Przemysłowy. – Program przewiduje bezpłatną i bezwrotną gotówkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia – mówi Mikołaj Kostka, prezes OPP.

Pieniądze o jakie można się ubiegać to ponad 40 tysięcy złotych, 25 tysięcy to kwota podstawowa dodatkowo co miesiąc przez rok spółka wypłaca 1300 złotych na konto prowadzącego działalność. Ale żeby tak się mogło stać potrzebny jest pomysł, a więc także dobry biznesplan.

Projekt ruszył 1 marca i potrwa do końca sierpnia. Wtedy nastąpi podpisanie umowy i wypłata środków. Spółka szacuje, że chętnych do pozyskania środków może być nawet 70. Ostatecznie fundusze na rozpoczęcie działalności otrzyma 38 osób.

O szczegółach programu „Działaj z rozmachem – StartUP dla Ciebie” przeczytać można na stronie interowej spółki: www.www.opp-ostrow.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 627204762.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick