„My naprawdę żyjemy normalnie!” – mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego są stygmatyzowani?

6
Powiat ostrzeszowski znalazł się w czerwonej strefie w ubiegłą sobotę. Głównym ogniskiem zakażenia koronawirusem jest firma AMI mieszcząca się w Mikstacie. To tam zdiagnozowano setki chorych i z tego też względu cały powiat ostrzeszowski został objęty kolorem czerwonym przez Ministerstwo Zdrowia. Życie w powiecie toczy się normalnie, choć z pewnymi ograniczeniami. Zdarzają się jednak przypadki, że mieszkańcy "czerwonej strefy" są traktowani niczym trędowaci, a nawet nieobsługiwani w placówkach medycznych.

Powiat ostrzeszowski jest nazywany strefą czerwoną od 8 sierpnia. Wtedy też w życie weszły tam obostrzenia takie, jak zakrywanie nosa i ust nie tylko w sklepach, ale także na ulicach. Wesela mogą być organizowane jedynie do 50 osób, wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, a miejsca kultury takie jak kina to jedynie 25% miejsc udostępnionych dla mieszkańców.

Mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego bardzo odczuli obecną sytuację zwłaszcza poza granicami swojego terenu. – Chciałbym poprosić żeby nie traktowano mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, jako zbiorowo zakażonych lub takich, których należy unikać, eksmitować. Takie przypadki się zdarzają zwłaszcza w placówkach medycznych – mówi Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.

Lepsza sytuacja ma się w powiecie kępińskim. Odnotowano znaczny spadek zakażeń na tym terenie, a co za tym idzie zdjęto obostrzenia strefy żółtej. Powiat ostrzeszowski wciąż pozostaje strefą czerwoną i na razie nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 10
  3

  Wypowiedz Starosty Ostrzeszowskiego kolejny raz skandaliczna. Sam osobiście stygmatyzuje mieszkańców jednej gminy w zarządzanym przez siebie powiatu. Gmina Mikstat be ale inne gminy są ok . I to mówi Starosta , który w dużej mierze jest odpowiedzialny za zaistniała sytuacje .Kto daje pozwolenia na prace ogromnej ilości pracowników w małej gminie , kto odpowiada poprzez swoje jednostki (Sanepid) za stan sanitarny kwater które są wynajmowane dla przyjeźdzających pracowników które stały się elementem transmisji wirusa. .

  • 1
   4

   Starosta nie daje zezwolenia aa Sanepid nie jest pod starostą…… proszę się doszkolić zanim zacznie się Pan/Pani wypowiadać

  • 3
   1

   To że „nie jest pod starostą” nie oznacza , że Starosta nie powinno wpływać , wnioskować postulować o zbadanie tej sytuacji . Czy były takie wnioski … „Obrońca życia” i „Em” jako zapewne osoby bliżej urzędu wiedzą czy takie wnioski były przez Starostę zgłaszane .Tajemnicą poliszynela jest to w jakich warunkach mieszkają ci pracownicy od wielu lat i jest niemożliwe by takie informacje nie docierały do osób decyzyjnych . Natomiast w przypadku Powiatowego Urzędu Pracy Starosta ( o który „eM” oraz „obrońca życia” nie wspominają czy nie wspomina) nie musi wnioskować , postulować a tylko i aż prawidłowo zarządzać i prowadzić odpowiedzialna politykę w zakresie rynku pracy w swoim powiecie. Ale przede wszystkim stygmatyzowanie części społeczności prze urzędnika który jest na ich garnuszku to po ludzku nie przystoi … A przed wojna Mikstat był zarówno w powiecie ostrowskim , kępińskim a i odolanowskim i może to „była słuszna koncepcja”.

 2. 9
  5

  Starosta pow.Ostrzeszowskiego facet kolejny raz się kompromituje.Zgadzam się z MIK w 100 procentach.Mam nadzieje jako mieszkaniec Mikstatu ze władze Mikstatu temu panu podziękują z jego obecności wszelakich imprezach w Mikstacie .Ja pracuje od ponad 30 lat w Ostrowie i nie spotkałem się z takim prostactwem jakie reprezentuje Janicki wobec mieszkańców Mikstatu .A wiem ze w firmach ostrzeszowskich ludzi związanych z Mikstatem wysyła sie na przymusowe urlopy.Mam nadzieje że pow,Ostrzeszowski sie rozlecii miedzy pow .Kępinskim a Ostrowskim.

  • @SW.Roch.,
   rację masz, ale co do podziały na kępiński i ostrowski, życzę Ci (jeśli masz takie pomysły),
   abyś z Mikstatem trafił pod kępiński. Podróż, do załatwienia czegokolwiek urzędowego, wydłuży się dla Ciebie o dodatkowe 20km.

   Problem powiatu to ludzie, niewłaściwy ludzie na stołkach, trzymający się swojej władzy
   na tych stołkach, przyklejeni jak „rzep na psim ogonie”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick