Musisz wymienić dowód na nowy?

0
W tym roku blisko pięć milionów Polaków będzie musiało wymienić swoje dowody osobiste na nowe. Nie inaczej będzie w Gminie Pleszew. Urzędnicy z tamtejszego wydziału spraw obywatelskich szacują, że do końca 2017 roku po nowy dokument przyjdzie o tysiąc osób więcej.

Jak na razie w wydziale spraw obywatelskich w Urzędzie Miasta i Gminy Pleszew panuje spokój. Urzędniczki nie narzekają na długie kolejki, ale i też liczą się z tym, że w każdej chwili sytuacja może się zmienić.

Ale petenci, którzy przychodzą po nowy dowód pojawiają się każdego dnia. Mimo, że od jakiegoś czasu wniosek o wymianę dowodu osobistego można już złożyć w każdym urzędzie gminy w całym kraju – to jednak nie brakuje też osób, które z powodu wymiany dokumentu musiały do Pleszewa przyjechać np. z Niemiec.

Formalnie na dowód osobisty czekach się do czterech tygodni. Ale czasami udaje się odebrać dowód wcześniej. W nowych dowodach osobistych od 2 lat nie umieszcza się adresu. Nie ma też informacji na temat wzrostu jak i koloru oczu.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick