Możdżanowska żegna się z Komisją ds. Amber Gold

0
Andżelika Możdżanowska, posłanka na Sejm RP z naszego regionu, która niedawno opuściła szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego została odwołana z Komisji ds. Amber Gold. Zdecydował o tym Sejm RP.

Możdżanowska zasiadała w gronie zajmującym się sprawą Marcina P. i piramidą finansową z ramienia PSL. Gdy w lipcu 2017 roku poinformowała o tym, że odłącza się od klubu parlamentarnego „Ludowców” i staje się posłanką niezrzeszoną, jasne było, że ktoś musi zająć jej miejsce. O tym, że z pracy w komisji rezygnuje poinformowała pod koniec sierpnia. O ostatecznym akcie rezygnacji zdecydował podczas piątkowego posiedzenia Sejm RP. Za było 354 posłów, a od głosu wstrzymało się 12.

Komisja ds. Amber Gold powstała pod koniec lipca 2016. Gruntownie bada i ocenia m.in. legalność oraz prawidłowość działań podejmowanych wobec spółki Marcina P. przez rząd Donalda Tuska, w szczególności odległych mu ministrów finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych. Jak dowiedziało się Polskie Radio Możdżanowską w komisji zastąpi Krzysztof Paszyk, sekretarz klubu PSL.

fot. archiwum

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick