Mówili na nią „Druhna Danusia” – nie żyje Daniela Olkiewicz

2
W zeszłym roku obchodziła swój jubileusz, świętując setne urodziny. W sobotę na wieczną wartę odeszła Daniela Olkiewicz, harcmistrz Związku Harcestwa Polskiego, komendantka Hufca Harcerek w Ostrowie Wielkopolskim.

Urodziła się w 1919 roku w Łodzi, ale całe swoje życie zawodowe związała z Ostrowem Wielkopolskim. W 1935 roku założyła drużynę harcerek w Ostrowskiej Szkole Handlowej, prowadziła ją przez trzy lata. Dziesięć lat później utworzyła Hufiec Harcerek w Ostrowie Wielkopolskim i została jego komendantką. Później dowodzi nie tylko ostrowskim hufcem, ale także kępińskim oraz ostrzeszowskim.

CZYTAJ: Dwieście lat dla Danuty Olkiewicz!

Na swoim koncie miała wiele sukcesów i odznaczeń. Za swoją działalność harcerską uhonorowana została m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Odznaką Zasłużony dla Chorągwi Kaliskiej, medalem za Zasługi dla Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Odznaką Seniora ZHP. – To najstarsza instruktorka ostrowskiego Hufca ZHP, wspaniały pedagog, kobieta o wielkim sercu i radości życia, która wychowała setki ostrowian – pisze na swoim anpage’u prezydent Beata Klimek składając tym samym kondolencje rodzinie oraz harcerzom.

Związana była także z IV Liceum Ogólnokształcącym gdzie przez wiele lat była nauczycielką wychowania fizycznego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick