Oni mówią „Weto”. Protest pod ostrowskim sądem

27
"Równość, wolność, niezależność" z takimi słowami na ustach część mieszkańców Ostrowa Wlkp. ponownie zjawiła się pod ostrowskim sądem rejonowym. Wszystko to jak mówią w obronie demokracji i niezawisłych sądów. Na schodach zapłonęły światełka. Fragment konstytucji odczytał ostrowianin, aktor - Robert Zawadzki. Później uczestnicy protestu przemaszerowali na ostrowski rynek.

„Ja protestuję już od kilku dni. Byłem w Warszawie pod Sejmem, pod Pałacem Prezydenckim, pod Sądem Najwyższym. Nie ma wyjścia musimy protestować, to co dzieje się teraz w Polsce to zamach na polską demokrację, nie możemy na to pozwolić. Dziś w nocy wróciłem do Ostrowa i kiedy zobaczyłem, że ludzie chcą protestować, chcą tutaj być to ja też muszę być razem z nimi i jestem” – mówił Robert Zawadzki.

Do takiego protestu doszło w Ostrowie po raz trzeci. Jutro uczestnicy zapowiedzieli, że ponownie wyjdą na ulice punktualnie o godz.21. W Polsce protestuje już 130 miast. Na dłuższą relację z tego co działo się dziś pod ostrowski sądem zapraszamy już jutro w „Wydarzeniach” w TV Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

 1. 45
  27

  Wielki królu Kornaszu teraz nakaż swoim poddanym ,,DYSCYPLINĘ PARTYJNĄ” i posprzątajcie ten syf pod sądem!
  Ciekawe kto z WAS odpowie jak ktoś na tych schodach się poślizgnie od porozlewanego wosku wszędzie!
  A pan Panie Kornaszu ,,Taekwondo” Juniorze może Pan tak dba o zdrowie a na takie rzeczy niebezpieczne przyzwala ;/
  no ale dyscyplina partyjna liczy się PARTIA nie mieszkaniec.

  • 28
   25

   Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. A po za tym nie ładnie tak po nazwiskach walić a samemu chować się za pseudonimem.

  • 5
   17

   Nie wyglądaj przez okienko bo Ci zrobią fotkę i zostaniesz wrogiem PIS. W ramach nudów możesz posprzątać, przynajmniej się do czegoś w tym kraju nadasz.

 2. 12
  17

  Czy dzisiaj też ? będzie manifestacja wróciłem z urlopu i chce z rodziną dołączyć super że Ostrów ,też manifestuje bo mam dosyć tego rządu i Kaczyńskiego nie liczą się z nikim ,i z niczym robią co im się podoba nikogo nie słuchają ,młodzi mają tego dosyć .

 3. 14
  5

  a gdzie oni byli kiedy platforma wchodziła w tyłek Putinowi ,kiedy” europizowali” Rosję kiedy kazali nam składać kwiaty na grobach rosyjskich morderców z 1920 roku -co wy barany myślicie że my tego nie pamiętamy -możecie sobie protestować ile chcecie mam to w poważaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 9
  3

  Szanujmy się Ostrowianie, politycy nie mogą nas podzielić, niech protestują Ci co chcą, a kto nie widzi zagrożenia nie
  protestuje – pokażmy klasę szanujmy się.

 5. 8
  1

  Dziś było więcej ludzi niż wczoraj, nawet protestował jeden zwolennik PiSu sprowadzony przez niejakiego Marka R., który o sobie mówi per „dziennikarz”. Teraz Marek R. na swoim portalu zaciera ręce i śmieje się z frajerów, którzy piszą śmieszne komentarze i nabijają mu kasę. A prowokatora Tomasza R. zgromadzeni nagrodzili oklaskami za odwagę i zaprosili na następne manifestacje.

 6. 11

  Ktoś już trafnie zauważył, że potrzeba uczciwych sędziów i dobrze, że ci tutaj zebrani przyszli ich szukać ze świeczkami.

 7. 11
  2

  Panie Andrzeju kochany. Niech Pan jeszcze zorganizuje protest przeciwko nieprzyjmowanie przez PiS-orów do Polski islamistów, bo jak widziałam Niemki oblegane przez śniadych chłopców podczas ostatniego sylwestra, to mnie aż dreszcze przeszły!

 8. Do wszystkich protestujących oczywiście tymi ze świeczkami. Mam dla was dobrą wiadomość! Wasze ulice, nasze kamienice.

 9. 6
  2

  A ja mam pytanie do tej kobiety z dziećmi a jak PIS daje 500+ to ja jej nie widzę pod urzędem ze świeczką i nie słyszę jak się drze precz z 500+ ja uczciwie pracuję i za swoje dzieci wychowuję mnie żadne pieniądze od PIS nie interesują ja jestem PO i mam honor oj kobieto jesteś żenująca dzieci powinni ci odebrać za chodzenie po nocach i uczenie ich anarchii chcesz strajkuj sama

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick