Motywem złamane serce? Prokuratura podaje wstępne ustalenia w sprawie zabójstwa w Jarocinie

0
Fot. jarocinska.pl
Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że to złamane serce miało być motywem zabójstwa, którego dopuścił się 60-latek w Jarocinie. Odebrał on życie trzy lata młodszej kobiecie, a następnie miał popełnić samobójstwo. Na czwartek została zaplanowana sekcja zwłok zarówno ofiary, jak i napastnika.

Do zabójstwa doszło we wtorek rano. Przy jednym z bloków przy Alei Niepodległości w Jarocinie odnaleziono ciało 57-letniej kobiety. Miała zostać brutalnie pobita. Sprawcy poszukiwali jarocińscy policjanci, a po kilku godzinach odnaleziono jego ciało. Mężczyzna przebywał w swoim miejscu zamieszkania na terenie powiatu poznańskiego. Tam znaleziono jego ciało.

CZYTAJ: Nie żyje kobieta, nie żyje mężczyzna. Tragedia w Jarocinie i powiecie poznańskim

Sprawą zabójstwa zajmuje się prokuratura. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie mógł się pogodzić z zakończeniem związku, które nastąpiło trzy miesiące wcześniej i to popchnęło go do takich czynów – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jednocześnie śledczy podkreślają, że czynności będą trwać jeszcze kilka dobrych miesięcy. Wykonane zostaną m.in. badania daktyloskopijne oraz DNA. Sekcję zwłok kobiety oraz mężczyzny zaplanowano na czwartek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick