Motylki z Krotoszyna proszą o wsparcie

0

Mówią na nie „krotoszyńskie Motylki” jednak ich choroba w niczym nie przypomina delikatnego stworzenia. Na ciele cały czas mają rany i pęcherze. Każdy ruch sprawia im ból. Mowa o Mai i Oliwii Drońskich z Krotoszyna, które cierpią na pęcherzowe złuszczanie się naskórka. Koszty leczenia dziewczynek znacznie wzrosły, dlatego ponawiamy apel o pomoc.

Maja i Oliwia są pod stałą opieką lekarza, mają zmiany nie tylko na skórze, ale także wewnątrz organizmu, co jeszcze bardziej utrudnia leczenie. Od kilku miesięcy kilka razy dziennie przez specjalną sondę otrzymują też odżywki – to zapobiega anemii. Szansą dla nich byłaby nowoczesna terapia w Stanach Zjednoczonych, jednak Alina Drońska ma obawy co do tej eksperymentalnej formy leczenia.

Koszty leczenia Mai i Oliwii od stycznia znacznie wzrosły. Rodzina Drońskich na same opatrunki miesięcznie wydaje ok. 7 tys. Złotych. NFZ refunduje je tylko w nieznacznym stopniu.

Krotoszyńskie Motylki można wesprzeć przekazując 1% podatku. Podajemy numer KRS 0000050135 z dopiskiem Drońskie lub przekazując drobne kwoty na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia „Drońskie”.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick