Motorowerem… na potrójnym gazie

0
Ponad trzy promile alkoholu miał motorowerzysta, któremu dalszą jazdę uniemożliwił 62-letni mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz jego uprawnienia do kierowania.
29 listopada około godziny 16:20 oficer dyżurny ostrowskiej policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Skalmierzyce jechał motorowerzysta, którego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy.

Jak ustalili policjanci, zgłaszający widząc motorowerzystę, który próbował ominąć jego pojazd nabrał wątpliwości, co do jego trzeźwości. Powiadomił więc o tym policjantów i sam uniemożliwił mu dalszą jazdę. Gdy na miejsce przyjechali policjanci szybko potwierdziło się, że 54-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 54-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Nietrzeźwi kierujący to jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

Na szczególną uwagę i słowa podziękowania zasługuje postawa mężczyzny, który nie dopuścił do dalszej jazdy i ujął pijanego motorowerzystę. Reakcja 62-latka jest przykładem obywatelskiej postawy i braku społecznego przyzwolenia dla kierujących „na podwójnym gazie”.

źródło: KPP Ostrów, fot. archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick