Montownia Kreatywna w podróży do Królestwa Tajlandii

0
21 kwietnia o godz. 20.00 lecimy z Montownią Kreatywną na Półwysep Indochiński, do kraju wolności, dawnego Syjonu, do malowniczej Tajlandii. Po gorących plażach, będziemy podążać śladami ostrowskiego globtrotera Mikołaja Leczykiewicza.

Królestwo Tajlandi, jedno z najpiękniejszych miejsc na Świecie. W tym kraju, lazur wody spotyka się z błękitem nieba, a palmy kokosowe rozciągają się po horyzont na dziesiątkach malutkich wysepek. Tajowie, urzekają gościnnością, a kuchnia nasyca podniebienie różnorodnością smaków. Tajlandie dzieli od Ostrowa Wielkopolskiego 10 tys. km, to około 3tys. godzin marszu, bez przerwy. Wiadomo, że nikt nie wybiera się tak daleko w piesze wędrówki, ale czy można tak daleko wybrać się w swoją pierwszą podróż? – Kwiecień plecień, a ja zapraszam na słoneczną przygodę do Tajlandii. Będzie słońce, gorąco i bajecznie pięknie. Plan wyprawy; Bangkok, Krabi, Ko Lanta, Ko Phi Phi, Kao San Rd, Wat Phra Keo, to tylko przed południem. W przerwie skoczymy na przekąskę w stylu pad thai, by potem udać się na Wat Pho w Bnagkoku i dalej do Wat Arun. Zgubimy się, by się odnaleść na przedmieściach tajskich miast. Opowiem, jak to jest pierwszy raz znaleźć się w Azji, która bardzo różni się kulturowo od naszego Ostrowa – mówi Mikołaj Leczykiewicz.

Śladami Ostrowskich Globtroterów to cykl spotkań podróżniczych organizowanych przez Montownie Kreatywną, odbywających się raz w miesiącu od 2012 roku. Bohaterami spotkań są ludzie z sąsiedztwa, pełnij pasji i miłości do poznawania Świata. Razem z nimi mieliśmy okazję być w najodleglejszych zakątkach Ziemi. Przemierzaliśmy bezdroża Syberii, zdobywaliśmy góry Tien Szan’u, pływaliśmy Batorym po Atlantyku, zwiedzaliśmy wyspę Hokkaido, w Afryce fotografowaliśmy pingwiny, a na Rapa Nui oglądaliśmy zaćmienie słońca. Prelekcje przez lata, zgromadziły ponad pięć tysięcy gości, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie. – Ogromnie się cieszę, że mogę przygotowywać dla Was spotkania podróżnicze. Dają mi one dużo dobrej energii i dzięki nim spotykam fantastycznych ludzi. Kalendarze w dłoń i proszę zapisywać dwa kolejne terminy spotkań. 26 maja, będziemy żeglować po Atlantyku, a 30 czerwca wyruszymy w długą podróż do Afryki. Do zobaczenia – mówi Lena Rodger z Montowni Kreatywnej.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick