„Mój syn przyprowadził do domu nieznane trzy osoby”

0
Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zadzwoniła mieszkanka gminy Grabów nad Prosną informując, że jej 17-letni syn przyprowadził do domu nieznane jej trzy nieletnie osoby. Według zgłaszającej osoby te nie są mieszkańcami powiatu, choć jej syn utrzymywał, że są to jego znajomi.

Okazało się, że pomysłowi nastolatkowie do Ostrzeszowa przyjechali pociągiem, a 17-letniego mieszkańca Grabowa nad Prosną, do którego miejsca zamieszkania przyjechali poznali przez internet.

Nieletni, 14 i 15 latek, poinformowali policjantów, że przylecieli z Anglii w odwiedziny do 17-letniej koleżanki, w której towarzystwie się znajdowali i że na lotnisku skradziono im dokumenty.

W toku wykonywanych wobec nich czynności okazało się, że cała trójka zamieszkuje na terenie województwa mazowieckiego i figuruje w policyjnych systemach jako osoby poszukiwane przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Mazowieckim celem ustalenia miejsca pobytu w związku ze zgłoszeniem ich zaginięć, które miały miejsce dwa dni wcześniej.

O fakcie zatrzymania osób nieletnich powiadomiono rodziców, którzy musieli pofatygować się do Ostrzeszowa, aby osobiście odebrać swoje pociechy. Jeden z uciekinierów noc z czwartku na piątek spędził w ostrzeszowskim Domu Dziecka.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick