Modernizacje w Odolanowie pełną parą [ZDJĘCIA]

0
Kościół poewangelicki w Odolanowie odzyska blask. Ruszyły prace modernizacyjne, a w ich pierwszym etapie remont przejdzie dach. Ma on odzyskać wygląd sprzed 1990 roku. Równolegle trwają też prace konserwatorskie.

– Właśnie zdejmowana jest blacha z dachu i naprawiane są kominy. Kolejnym krokiem będzie deskowanie, osadzenie okien w połaci dachowej, montaż membrany dachowej, łat i kontrałat, pokrycie całości poszycia taflami łupkowymi oraz wykonanie instalacji odgromowej – wyliczają przedstawiciele gminy i miasta.

Pieniądze na ten cel zostały pozyskane z trzech źródeł: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Departamentu Ochrony Zabytków – (120 tysięcy złotych), Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (60 tysięcy złotych) oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (40 tysięcy złotych). Całkowity koszt inwestycji to około 700 tysięcy złotych.

Na prace konserwatorskie w pozostałej części kościoła, które trwają równolegle z tymi modernizacyjnymi, Gmina i Miasto Odolanów pozyskała pieniądze już w zeszłym roku. Mowa o 1,8 milionie złotych z funduszy unijnych. Remont potrwa do końca 2018 roku.

Zdjęcia remontowanego kościoła poewangelickiego w Odolanowie:

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

To nie koniec modernizacji w Gminie Odolanów. Jak informowaliśmy pod koniec czerwca, trwają dodatkowo prace termomodernizacyjne w siedmiu szkołach na terenie gminy. – Wszystkie budynki mają już zakończone projekty budowlane. Do końca listopada planujemy zakończyć remonty wszystkich placówek – mówi Dominik Sobczak, inspektor do spraw inwestycji.

Prace polegają na ociepleniu ścian, wymianie okien, remoncie stropów i poddaszy oraz na zamontowaniu instalacji grzewczej połączonej z wymianą grzejników. Termomodernizacją zostały objęte szkoły podstawowe w Hucie, Nabyszycach, Tarchałach Wielkich, Uciechowie, Garkach oraz sala sportowa przy szkole w Garkach, a także Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie.

Modernizowane szkoły w gminie Odolanów:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick