DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Modernizacje, nowa sieć, więcej podłączeń. Wszystko za 9 milionów

Dziewięć milionów złotych to niemało pieniędzy jak na zaplanowane działania. Dzięki dotacji spółka planuje – Modernizację sieci ciepłowniczej i węzłów, rozbudowę nowych odcinków sieci, modernizację magistral starych, gdzie są duże straty ciepła, likwidację lokalnych źródeł nieekologicznego ciepła, to jest w ponad stu domach jednorodzinnych. Wszystko to pozwoli zmniejszyć zużycie energii pierwotnej i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery – wylicza Mariusz Bolach, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Na razie spółka otrzymała informację o przyznaniu środków, następny krok to podpisanie umowy i ostatecznie będzie można ruszyć do pracy. W pierwszej kolejności sieć będzie właśnie modernizowana. Jak zapewniają przedstawiciele spółki OZC oraz Centrum Rozwoju Komunalnego, inwestycje takie jak ta są niezwykle pilne. Modernizacja sieci ma przede wszystkim ograniczyć jej awaryjność, ale i sprawić, że więcej osób będzie mogło przyłączyć się do miejskiego cieplika. Od lat zachęca się do tego ostrowian, bo ciepło systemowe jest i ekologiczne, i tańsze niż inne źródła. – Kilkanaście miesięcy temu obiecaliśmy mieszkańcom, że rozpoczniemy dekarbonizację miasta i to nastąpiło. Idziemy w kierunku zamknięcia pieców węglowych, za to w rozwój Ostrowskiego Rynku Energetycznego. Na ten moment możemy stwierdzić, że nasz system jest efektywny energetycznie w ponad 50-ciu procentach – mówi prezes Bartosz Ziółkowski z Centrum Rozwoju Komunalnego. Oznacza to w praktyce, że już połowa gospodarstw domowych mieszkańców albo jest, albo może zostać przyłączona do sieci OZC-u.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • JG
  Jan Grześkowiak

  sobota, 20 czerwca, 2020

  Przez niespełana 1,5 roku pracy doprowadziłem 2 projekty do uzyskania dotacji : kolejno 7,5 mln zł i 9 nln zł. W sumie ponad 16 mln zł. Moi poprzednnicy przez 13 lat nie zorganizowali żadnej znaczącej dotacji, mimo wielu konkursów. Pozostawiłem firmę (zostałem odwołany) jak rozpedzoną lokomotywę. Jako organizator OZC w roku 1991, były prezes i akcjonariusz będę przyglądał się realizacji projektów i zarządzaniu, informując opinię publiczną o swoim punkcie widzenia

  Odpowiedz
 • Z
  Zbigxxx

  sobota, 20 czerwca, 2020

  Mam nadzieje że teraz centralne stanieje

  Odpowiedz
 • K
  koternoga

  sobota, 20 czerwca, 2020

  mam nadzieje że zapomniane Parcele Zacharzewskie podłączą

  Odpowiedz
 • N
  NSZ

  sobota, 20 czerwca, 2020

  Pan mógł te projekty doprowadzić tylko do tego, OZC SA mógł je stracić! Pana wkład w uzyskanie tych projektów jest znikomy – Pana więcej w pracy nie było i tylko Pan szkodził w ich realizacji. Dobrze Pan wie dlaczego został odwołany! Czy to Prawda,że z każdej firmy w której Pan pracował był Pan wyrzucany???

  Odpowiedz
 • Z
  Zocha

  niedziela, 21 czerwca, 2020

  Panie Grzeskowiak pożalić się Pan możesz Panu Bogu ale on tego nie będzie słuchał. Karma wróciła do Pana, bo dlugoletnich pracowników wykopał Pan na ulicę jak psa, bez należnej im odprawy a do OZC przyszedł Pan nie dla pieniędzy tylko po pieniądze! Takich ludzi nie tylko się odwołuje ale również odstrzela. Na zasiłek dla bezrobotnych !

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz