Modele wystarują w Michałkowie. Weekend z IX Memoriałem Henryka Jerzyka

0
Już po raz dziewiąty na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie miłośnicy samolotów w nieco mniejszych rozmiarach będą mogli zobaczyć cały ich przekrój. IX Memoriał Henryka Jerzyka czyli Otwarte Międzynarodowe Zawody FAI Latających Makiet Samolotów w rozpoczną się jeszcze przed najbliższym weekendem.

Modele samolotów wystarują w kategoriach: F4B, F4C, F4H, F4G według regulaminów ustalanych przez światową organizację FAI – World Air Sports Federation. Kategorie wyznaczane są na podstawie rozmiarów modeli, ich wagi oraz mocy. Zawody swoją rangą zaliczane są do Pucharu Polski oraz ESC – Europa Star Cup.

Imprezę zaplanowano na cały najbliższy weekend od 12 do 14 maja. Już w piątek od godziny 8:00 modelarze zjadą się do Michałkowa i będą rejestrować modele do zawodów. Ocenę statystyczną komisja będzie wystawać przez cały dzień. Między godziną 10:00 a 19:00 odbędzie się pierwsza kolejka lotu. Treningi dla chętnych zaplanowano już od 9 maja, więc będąc w okolicy Michałkowa jest szansa na dostrzeżenie na niebie pierwszych modeli.

Sobota i niedziela to całodniowe zawody. Od godziny 8:00 wystartują wszystkie zapisane do konkurencji modele. W sobotę w powietrzu będą szybować do 19:30, w niedzielę do 17:00. Około 18:00 poznamy zwycięzców memoriału.

Organizatorem memoriału jest Sekcja Modelarska Aeroklubu Ostrowskiego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick