Moda na podróżników. Kolejne instytucje zapraszają miłośników wypraw

0
Fot. fanpage Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy
W naszym regionie dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania z podróżnikami. Muzeum Regionalne w Dobrzycy i Ostrowskie Centrum Kultury organizują spotkania ze znanym i mniej znanymi osobami. W Dobrzycy był już m.in. Jasiek Mela, a w OCK-u Krzysztof Fabijański, a w przeszłości także himalaista Denis Urubko.

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zorganizowało cykl spotkań pt. „Dla przyjemności i z konieczności – o podróżach znani i lubiani”. W najbliższy piątek, 30 sierpnia mieszkańcy Dobrzycy i okolic będą mieli okazję porozmawiać z podróżnikami z grupy Napromieniowani.pl. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i ma potrwać dwie godziny. Wstęp jest wolny. Do tej pory w murach pałacu gościli Adam Borowicz, Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak i Jasiek Mela.

W ramach „Śladów Ostrowskich Globtroterów” tego typu spotkania odbywają się od 2012 roku, a organizowane są raz w miesiącu. W lipcu gościem Agnieszki Jankowskiej był Krzysztof Fabijański. Natomiast już w najbliższy piątek będzie to Gosia Dąbrowska. Widzowie obejrzą dokument z podróży do Afryki, ze zdobycia Kilimandżaro.

– Są marzenia, które potrzebują czasu, aby dojrzeć do realizacji. Tak właśnie było z podróżą, którą dokumentuje prezentacja nazwana przeze mnie „Moja Afryka”. Byłby to z pewnością bardzo subiektywny dokument, stworzony przez kogoś, kto szuka miejsc i śladów pozostawionych przez bohaterów swoich ulubionych książek. Na szczęście w podróży towarzyszył mi syn i część zdjęć oraz filmów jest jego autorstwa – tłumaczy Gosia Dąbrowska.

Spotkania z podróżnikami cieszą się bardzo dużą popularności. Widać to po stopniu wypełnienia sal, w których odbywają się ich prelekcje. Zazwyczaj są szczelnie wypełnione do ostatniego miejsca. Ciekawość świata to nieodzowna natura ludzi. Nie można się więc dziwić, że zainteresowanie tego typu wydarzeniami nie słabnie.

A Wy kogo chcielibyście spotkać? Napiszcie w komentarzach! Może organizatorzy przeczytają je i spełnią Wasze marzenie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick