Moda na piłkę ręczną w Gorzycach Wielkich. Zabawa z piłką na początek [WIEDO]

1
W Gorzycach Wielkich zrobiła się moda na piłkę ręczną. Hala sportowa na meczach drugoligowego SPR-u Szczypiorniak wypełniona jest do ostatniego miejsca, a od pewnego czasu najmłodsi mogą uczęszczać na zajęcia organizowane przez braci Krzysztofa i Pawła Dutkiewiczów. Obaj marzą o tym, żeby niebawem chociaż część z tych dzieciaków zaraziła się piłką ręczną tak jak oni sami.

Bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie uczyli się podstaw piłki ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim pod okiem trenera legendy – Eugenisza Lijewskiego. Dzisiaj sami przekazują wiedzę zdobytą na boiskach różnych klas rozgrywkowych. Na własnej skórze przekonali się, że praca u podstaw jest priorytetem w wychowaniu kolejnych pokoleń piłkarzy ręcznych.

W Gorzycach Wielkich trenują dzieciaki w wieku od 6 do 12 lat. Niestety w dobie internetu oraz wciąż rozwijającej się technologii najważniejsze jest podejście. Zajęcia muszą przyciągnąć rozproszoną uwagę dzieci.

Część rodziców wciąż sobie nie zdaje sprawy z pozytywnych stron aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Sport to szczęście w czystej postaci, ponieważ to wysiłek sprawia, że w naszym organizmie produkują się endorfiny.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick