DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mocne uderzenie Ostrovii. KPR wygrywa w Gorzowie!

Gorzowianie to nowy zespół w grupie B rozgrywek 1. ligi piłkarzy ręcznych. W zeszłym sezonie „Stalowcy” rywalizowali w grupie A, gdzie do samego końca walczyli o zwycięstwo w tabeli z Nielbą Wągrowiec. To zespół, który także w tym sezonie powinien liczyć się w gronie faworytów. Zatem już na starcie nowego sezonu, w Gorzowie spotkały się dwa mocne zespoły.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy ten mecz. Popełnialiśmy mało błędów, co pozwoliło nam szybko wyjść na pięciobramkowe prowadzenie. Spora w tym zasługa Patryków – Folusznego i Marciniaka. Pierwszy odbił kilka piłek, drugi był skuteczny w ataku – powiedział po meczu Rafał Stempniak, trener KPR Ostrovia.

KPR utrzymał pewne prowadzenie do przerwy. Problemy pojawiły się po przerwie, kiedy gorzowianie zabrali się za odrabianie strat. – Drugą część meczu rozpoczęliśmy pewnie, jednak w kolejnych minutach zaczęliśmy popełniać sporo błędów. Gospodarze nas doszli. Jednak wciąż byliśmy na prowadzeniu – dodaje Stempniak.

W ostatnich minutach ostrowianie znów wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Gorzowianie jednak położyli wszystkie siły na szali, odrabiając straty. – Wydawało się, że będziemy do końca kontrolować ten mecz. Chłopaki jednak w ostatnich sekundach sprawiali wrażenie jakby wyczekiwali na końcowy gwizdek, stąd tylko jedna bramka różnicy – komentuje Stempniak.

Ostrovia ostatecznie wygrała 28:27, kapitalnie rozpoczynając sezon 2019/2020. Teraz przed KPR-em spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim. W najbliższą sobotę mecz w hali przy SP14 z Olimpem Grodków.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • J
  Jaśko

  sobota, 21 września, 2019

  Dobrze by było gdyby to samo zrobili żużlowcy

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  niedziela, 22 września, 2019

  28:27 – to jest „mocne uderzenie” ?!?!? Nie! to jest po prostu wygrana, i tyle…

  Odpowiedz
 • K
  Kordian

  poniedziałek, 23 września, 2019

  Wygrali na inauguracje z jednym z najmocniejszych zespołów w grupie, więc chyba mocne uderzenie?!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz