Młodzież poznała historię Ostrowa, czyli: „Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali”

1
"Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali" - pod takim hasłem odbył się historyczny konkurs, zorganizowany przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W czwartek i piątek młodzież z ostrowskich szkół podstawowych wzięła udział w 14. edycji wydarzenia. Każda drużyna rywalizowała o tytuł Młodego Regionalisty.

Najpierw spotkanie uczniów w muzeum, rozdanie map, wytłumaczenie zadań i można ruszać w miasto. Młodzież w ramach konkursu odwiedziła kilka miejsc w Ostrowie. M.in. Dom Katolicki przy Konkatedrze, aulę w I Liceum Ogólnokształcącym i Ostrowskie Centrum Kultury. Młodzi historycy zmierzyli się m.in. z rozwiązaniem krzyżówki, czy napisaniem piosenki.

To już 14. edycja konkursu, który w tym roku opatrzony był hasłem: „Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali”. W tym roku uczniowie poznali życie kulturalne, artystyczne i sportowo-rekreacyjne dawnego Ostrowa.

Wyniki konkursu uczniowie poznają w sobotę 23 listopada. O godzinie 11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności odbędzie się uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Ponadto uroczystość uświetni prezentacja „Z Ostrowem w tle” przygotowana przez dzieci i młodzież.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick