Debiutant z Kalisza na parkietach PGNiG Superligi. Pierwszy mecz w sobotę

0
W sobotę swój debiutancki sezon w rozgrywkach PGNiG Superligi zainaugurują piłkarze ręczni MKS-u Kalisz. W 1. kolejce zmierzą się z mistrzem Polski i triumfatorem Ligi Mistrzów sprzed roku, zespołem PGE Vive Kielce.

W minioną sobotę, równo tydzień przed startem rozgrywek, oficjalnie zaprezentowano kibicom nowy zespół MKS-u Kalisz, który będzie walczył w debiutanckim sezonie PGNiG Superligi. Frekwencja była zaskakująca. Mnóstwo kibiców chciało poznać zespół, który już w tę sobotę wybiegnie w Arenie Kalisz, żeby walczyć o ligowe punkty z mistrzem Polski. Sprzedaż biletów na ten mecz także cieszy się ogromnym zainteresowaniem, więc hala zapewne będzie wypełniona do ostatniego miejsca.

Sobotniego rywala nikomu przedstawiać nie trzeba, nawet mniej zorientowanemu kibicowi sportu. Do Kalisza przyjedzie PGE Vive Kielce. Mistrz Polski i zdobywca Ligi Mistrzów z sezonu 2015/2016. Na parkiecie pojawią się największe gwiazdy piłki ręcznej, takie jak Krzysztof Lijewski, Sławomir Szmal czy Michał Jurecki.

O punkty beniaminkowi będzie niezwykle trudno, jednak to początek sezonu i na tym etapie rozgrywek niespodzianki często się zdarzają. Początek meczu w sobotę o godzinie 13:00.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick