Mistrzostwa Europy bez sukcesów medalowych [ZDJĘCIA]

0
Fot. Pleszewski Klub Karate
Bez sukcesów medalowych zakończyli występ zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w Mistrzostwach Europy w duńskim Aalborg. Najlepiej z pleszewskiego teamu wypadła Magdalena Godlewska, która zajęła 5. miejsce w kumite juniorek -59 kg. Na mistrzostwach Europy Godlewska stoczyła łącznie 5 walk w tym 3 zwycięskie.

Pierwszą walkę Magdalena Godlewska wygrała 3-1 z Finką Siiri Rantanen, drugą – 3-0 z Węgierką Zsofią Baranyi, a trzecią przegrała z późniejszą mistrzynią Europy Rosjanką Anną Chernysevą 0-3.

W repasażu wygrała czwartą walkę przez wskazanie sędziowskie z reprezentantką Bośni i Hercegowiny Ema Selman.

W bezpośrednim starciu o brązowy medal nasza reprezentantka przegrała po bardzo wyrównanym pojedynku nieznacznie, bo 1-2 przegrała z reprezentantką Ukrainy Oksaną Bazeliuk. O dużym pechu musi mówić Dawid Sobkowiak, który jechał na ME jako faworyt, a również wrócił bez medalu.

– Dawid solidnie się przygotowywał do najważniejszego europejskiego turnieju w 2019 roku. W rankingach światowych w kumite osiągnął bardzo wiele. Bezpośrednio przed ME zajmował 5. miejsce. Europejski championat obfitował w wiele niespodzianek. W pierwszej walce spotkał się z mistrzem Europy Rosjaninem Sergiejem Kalininem, z którym zremisował 3-3. Rosjanin uzyskał tzw. pierwszy punkt i on wygrał. Później Rosjanin uległ w eliminacjach i zablokował Sobkowiakowi rywalizacje w repasażach – mówi Józef Sołtysiak, trener PKK.

Także o dużym pechu może mówić Kacper Vogt, który wygrał pierwszą walkę z Anglikiem Haidarim Mohsenem 2-0, by w kolejnej, rywalizując z Turkiem Hasanem Arlsanem, ulec przez wskazanie sędziowskie. Nie powiodło się również Filipowi Vogtowi, który przegrał w pierwszej walce z reprezentantem Czarnogóry Stefanem Gojcevicem 0-2.

W ME w Danii wzięło udział czterech reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate:
– Magdalena Godlewska – kumite juniorów -59 kg,
– Kacper Vogt – kumite juniorów -76 kg,
– Dawid Sobkowiak – kumite juniorów +76 kg,
– Filip Vogt – kumite U21 -75kg,
Trener: Bartłomiej Sołtysiak

Trzy brązowe medale to dorobek polskiej kadry narodowej karate startujących na mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i U-21 w duńskim Aalborgu. Na najniższym stopniu podium stanęli Sara Elwart, Kinga Harast i Hubert Jarocki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick