Mistrz olimpijski przyjedzie do Pleszewa. Każdy może się z nim spotkać

1
CKiW OHP Pleszew
Marian Sypniewski, mistrz świata w szermierce oraz dwukrotny medalista olimpijski we florecie będzie zagości w Pleszewie. Przyjedzie tam, by spotkać się z młodzieżą Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, a także z mieszkańcami miasta.

Urodzony w Bydgoszczy florecista przez całą karierę był związany z Legią Warszawa. Przez lata wywalczył wiele tytułów. Został m.in. drużynowym mistrzem świata i dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim (Moskwa 1980 i Barcelona 1992). Obecnie pracuje w  Polskim Komitecie Olimpijskim. Do jego obowiązków należy m.in. promowanie sportu i współpraca z Klubami Olimpijczyków.

– To jeden z najlepszych polskich florecistów w historii. Świadczą o tym dokonania, które ma na swoim koncie. Dlatego też bardzo nam zależało, aby przyjechał do naszej placówki z wizytą i spotkał się z  młodzieżą w ramach Klubu “Olimpijczyka”. Co istotne – spotkanie będzie miało charakter otwarty i będą mogli przyjść na nie  wszyscy zainteresowani mieszkańcy Pleszewa – mówi Krystian Piasecki, dyrektor pleszewskiego centrum.

Spotkanie z Marianem Sypniewskim, które odbędzie się w ramach cyklu “Klub Olimpijczyka” zostanie zorganizowane w pleszewskiej placówce.  odbędzie się w piątek 9 marca o godz. 11:00 w  Ośrodku Szkoleniowym Kasyno przy ul. Wojska Polskiego w Pleszewie. Wstęp wolny.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick