Ministerstwo Sprawiedliwości pokazuje pedofilów. Są Ostrowianie

3
1 stycznia 2018 roku Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło rejestr pedofilów. W internetowej części jawnej tego spisu, każdy internauta może odszukać i poznać dane osoby, która została skazana za przestępstwa na tle seksualnym wobec dzieci. Na liście są dwie osoby z Ostrowa Wielkopolskiego.

Rejestr pedofilów wprowadzono w październiku 2017 roku, ale realnie zaczął on działać 1 stycznia 2018 roku. – Z odrażającą seksualną przestępczością nie wystarczy walczyć, trzeba jej także zapobiegać. Nie było dotąd w Polsce metod, by – jak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Francji – skutecznie kontrolować sprawców przestępstw na tle seksualnym, gdy już opuszczą więzienie. Mimo że wielu dopuszcza się ponownie podobnych przestępstw – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Teraz każdy będzie mógł sprawdzić, gdzie przebywa groźny przestępstwa, albo czy w naszym mieście takiego nie ma. Internetowy rejestr dzieli się na dwie części: otwartą dla wszystkich i tę z dostępem ograniczonym tylko dla m.in. dla instytucji, które zajmują się opieką nad dziećmi. Tam znajdują się szczegółowe dane dotyczące skazanych za pedofilię. Ma to ułatwić np. dyrektorom szkół czy organizatorom wypoczynku dzieci weryfikację nowo zatrudnianych osób.

Rejestr dostępny jest pod tym linkiem: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home

Baza danych będzie aktualizowana.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick