Minister otworzył blok operacyjny wybudowany za ponad 20 mln zł

18
Budowa nowego bloku operacyjnego kosztowała ponad 20 mln zł. W oficjalnym otwarciu tej części szpitala w Ostrowie Wielkopolskim wziął udział w poniedziałek m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Na wlkp24.info prezentujemy relację wideo z uroczystości.

Pięć nowoczesnych sal operacyjnych wyposażonych w sprzęt wysokiej klasy. Tak wygląda nowy blok operacyjny w ostrowskim szpitalu. Inwestycja pochłonęła ponad 23 mln zł z czego 14 mln to dotacja z budżetu państwa. Nic więc dziwnego, że w oficjalnym otwarciu wziął udział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Mamy tutaj do czynienia ze zmianą jakościową. Warunki, w których do tej pory były wykonywane zabiegi, nie dość, że była to mniejsza liczba sal na bloku, bo były to tylko trzy, w tej chwili jest pięć. Na dodatek wyposażenie tj. sala wybudzeń, która dorównuje najwyższym standardom międzynarodowymzaznaczył szef resortu.

Koszty były ogromne, ale starosta nie żałuje, że takie pieniądze zostały wpompowane właśnie w szpital. – Przedsięwzięcie drogie, ale jeśli chce się coś mieć na wysokim poziomie, to to naprawdę kosztuje – wyjaśnił Paweł Rajski.

Dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła nie ukrywał podczas rozmów z dziennikarzami, że blok operacyjny był wąskim gardłem tej placówki. – Przy 7 tys. zabiegów, które rocznie wykonywaliśmy, o wiele, wiele większe były potrzeby. Otwarcie pięciosalowego bloku operacyjnego pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi głównie operacyjne – zaznaczył.

Cieszą się też lekarze, którzy codziennie pracowali w tym miejscu przed remontem. Teraz komfort pracy będzie znacznie większy. – Mamy coś takiego, co nam pozwoli na normalną, porządną pracę i zwiększenie operacji przynajmniej o 80 proc. – wskazał dr n. med. Jarosław Kasperczyk, kierownik oddziału chirurgii ogólnej ostrowskiego szpitala.

O przeskoku pokoleniowym mówił natomiast dr n. med. Mirosław Falis, specjalista ortopedii i chirurgii urazowej szpitala w Ostrowie Wielkopolskim: – Czegoś takiego na przestrzeni ostatnich lat nie mieliśmy okazji doświadczyć. W związku z tym mamy też duże nadzieje. Tak sobie wyobrażam, że to tak, jakby się przeprowadzić do nowego domu.

Więcej w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry wszystkim. Jaki ten świat jest dziwny… Ludzie którzy sponsorują jakie kolwiek przedsięwdziecia z swoich pieniędzy, zazwyczaj przekazują je anonimowo, tak żeby nikt nawet się nie domyślił ze mogli coś przekazać. Robią to z klasą. Pozerzy którzy udają ze dali pieniądze muszą robić to w blasku kamer. Drukować tekturki udające klucze, przedstawienie jak dla dzieci w przedszkolu. Przykre, żenujące, tandetne…

 2. A kto zaczął takie szopki z tabliczkami? Unia Europejska, przecież na każdym obiekcie, drodze i na budynkach gdzie realizowano projekty UE wisieć musiały tabliczki, że to dzięki unii. Przykład idzie niestety z Brukseli.

  • I bardzo dobrze, że pisze- sfinansowano że środków UE – ponieważ PiS to przemilcza- zawsze są Oni czyli PiS ,,, łoni dają ” – pisowski przekaz !

 3. Sale operscyjne są ,ale KTO na na nich operować skoro tu FACHOWCOW brak ( poza niektórymi ortopedami) ..Chcesz żyć? Daj się zoperować w mieście, gdzie są fachowcy pracujący w klinikach …

 4. Mi sie marzy żeby skarbówki w powiatach były powiatowe a nie państwowe i przelewały pieniądze centrali na ich potrzeby a do centralnych potrzeb należy tylko i wyłacznie ochrona terytorium i to nie w każdej dziedzinie. Denerwuje mnie takie gadanie o ŚRODKACH ZEWNĘTRZNYCH. TO SĄ TEŻ NASZE PODATKI! PRZEZ KURDUPLA I TEGO DRUGIEGO Z SZCZĘKOŚCISKIEM, NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK ŚRODKI ZEWNĘTRZNE.

  • Postkomuna to twoi pisowcy. Robią dokładnie to samo co tamci, tyle że jeszcze bardziej…

 5. Brawo PiS, cały czas tyle dobrego robicie dla nas Polaków i Polski,ale niestety volksdojcze ,złodzieje i zdrajcy ,i tak Was krytykują. To POdłe!!!!!!

 6. w ostrowskim szpitalu zrobili z mojej czteroletniej wnuczki KALEKĘ trafiła tu po złamaniu rączki , po „zabiegach” wykonanych w tutejszym szpitalu o mało nie straciła rączki . Do tej pory ma niesprawną rączkę . Gdyby nie pomoc w Poznaniu mogła stracić rączkę . Tacy to specjaliści są w ostrowskim szpitalu. Trzeba się dobrze zastanowić zanim powierzy się im życie i zdrowie

 7. sale operacyjne – ale kto to będzie obsługiwał w ostrowski szpitalu zrobili z mojej wnuczki kalekę trafiła tu ze złamaną rączką i po zabiegach przeprowadzonych przez tutejszych lekarzy o mało nie straciła rączki doprowadzili do martwicy i teraz ma niesprawną dłoń przeszła kilka operacji w Poznaniu ale zmiany były już tak zaawansowane że udało się tylko nie dopuścić do utraty rączki TERAZ JEST KALEKĄ z niesprawną dłonią

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick