Mini lodówka pod zabudowę – na jakie parametry zwrócić uwagę?

0
mini-lodowka-pod-zabudowe-na-jakie-parametry-zwrocic-uwage
Mini lodówka to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przypadkach. Jest to świetna opcja, gdy potrzeba dodatkowej chłodziarki w mieszkaniu bądź gdy kuchnia jest zwyczajnie zbyt mała, aby pomieścić jej pełnowymiarową wersję. Jest to urządzenie, które nie różni się swoją funkcjonalnością od większych odpowiedników, a jednocześnie pozwala na lepsze zagospodarowanie kuchni. Instalowanie opcji pod zabudowę ma jednak kilka elementów, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Czemu warto się przyjrzeć?

Czym różni się lodówka pod zabudowę?

Gdyby zapytano przychodniów na ulicy, czym różni się zwykła lodówka od urządzenia pod zabudowę, odpowiedzi zapewne nie byłyby zbyt trafne. Lodówka tego typu nie różni się jedynie zabudowaniem, choć na pierwszy rzut oka tak mogłoby się zdawać. Niezależnie, czy to zwykła lodówka, czy mini lodówka – gdyby je obudować, mogłyby się zwyczajnie przegrzać. I tutaj właśnie leży główna różnica pomiędzy nimi a lodówkami pod zabudowę.

Zwiększona swobodna cyrkulacja powietrza w modelach do zabudowy pozwala na dobrą regulację temperatury. Powstaje jednak pytanie o to, czy coś to zmienia w funkcjonowaniu sprzętu. Krótko odpowiadając – tak i nie. Tak, gdyż lodówka pod zabudowę o tych samych wymiarach, co wolnostojąca, będzie miała mniejszą powierzchnię użytkową, choć gołym okiem się tej różnicy nie zauważy. Nie zmienia to jednak w żaden sposób funkcjonalności tego urządzenia – będzie ona równie sprawna, jak każda inna lodówka.

Mini lodówka pod zabudowę – na co zwrócić uwagę?

Wiedząc już, że funkcjonalność mini lodówki wolnostojącej i pod zabudowę jest taka sama, łatwo się domyślić, że wiele parametrów będzie dobieranych podobnie. Przy wyborze trzeba będzie zwracać uwagę na to, jaką klasę energetyczną posiada dana chłodziarka, czy posiada system NoFrost, jak też jak bardzo jest hałaśliwa. W tym zakresie nic się nie zmienia. Jest jednak sporo kwestii, które trzeba dodatkowo rozpatrzyć, gdy wybieramy lodówkę pod zabudowę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mini lodówki pod zabudowę?

  • Wymiary – jest to całkowicie kluczowy aspekt. Trzeba dokładnie wymierzyć, czy dany sprzęt będzie pasował do posiadanych mebli, gdyż w innym wypadku całość nie będzie funkcjonowała prawidłowo. Warto pamiętać, że zawsze trzeba zostawić z tyłu lodówki około 4 cm wolnej przestrzeni, aby mogła zachodzić swobodna cyrkulacja powietrza – bez niej sprzęt może się zwyczajnie przegrzać.
  • Pojemność – jak już zostało powiedziane, jest ona mniejsza w lodówkach pod zabudowę. Zmniejsza się ona jeszcze bardziej, gdy kupujemy mini lodówkę w tym typie. Przed zakupem trzeba się upewnić, że przestrzeń, którą oferuje dany model, jest dostosowana do potrzeb.
  • Możliwość zmiany kierunku drzwi – jest to coś, co zapewni wielką swobodę przy montażu. Niestety można spotkać się z naprawdę dobrymi modelami, które jednak nie mają tej opcji. Mogą one kusić dobrymi parametrami, ale trzeba pamiętać, że codzienna wygoda jest najważniejsza.

Jak widać, jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Warto też wiedzieć, że można zainwestować w mini lodówkę bez zamrażalnika – wtedy powiększymy powierzchnię do zagospodarowania w środku urządzenia. Jednak nie można zostać bez zamrażarki. Jeśli nie ma opcji na większą przestrzeń, wtedy zamrażarka szufladowa będzie świetnym rozwiązaniem, które jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick