Minęło 6 lat od tragedii w Jankowie Przygodzkim

0
14 listopada 2013 roku doszło do tragicznego w skutkach wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim. Zginęły wtedy dwie osoby, a 12 zostało ciężko poparzonych. Wiele domów zostało doszczętnie zniszczonych,a ludzie stracili wtedy dach nad głową. Do eksplozji doszło podczas prac przy gazociągu na trasie Gustorzyn-Odolanów. W czwartek minęło dokładnie 6 lat od tej tragedii.

W wyniku wybuchu sprzed sześciu lat zginęły dwie osoby – pracownicy gazociągu (37- i 39-latek), 12 osób było rannych, spłonęło 10 domów w tym dwa w budowie. Na miejscu akcji pracowało wtedy 269 strażaków (ochotników i zawodowych) i 155 policjantów, dziesiątki ratowników medycznych z regionu.

W lipcu 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła śledztwo w sprawie tego zdarzenia, kierującym tym samym do Sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu inżynierowi. – Swoją opinię wyrazili m.in. biegli z zakresu spojeń gazociagów, metalurgii i geologii. 36-latkowi postawiono zarzut doprowadzenia do utraty życia i zdrowia wielu osób, a także mienia o wielkich rozmiarach – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick