DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mimo zakazu lokal rozrywkowy był czynny przez cały weekend. Interweniowała policja

Sobotnia interwencja na niewiele się zdała. W niedzielę policjanci także musieli interweniować, bo właściciele za nic mieli wytyczne służb sanitarnych. Klienci, którzy w środku spożywali alkohol – także. – Właściciele uznali, że lokal może być otwarty, jeżeli poinformują klientów, że sprzedaż alkoholu odbywa się na wynos. Niestety, mylili się. I tym razem interwencja dzielnicowych zakończyła się sporządzeniem dokumentacji dla sądu – informuje ostrzeszowska policja. Pierwszy wniosek do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie został sporządzony w sobotę.

CZYTAJ: Tragedia pod Odolanowem. Nie żyje pasażerka auta, które uderzyło w drzewo

To właśnie wymiar sprawiedliwości zdecyduje ostatecznie o rodzaju i surowości kary zastosowanej wobec właścicieli. – Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym od 14 marca Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, Polska objęta jest stanem zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się z tym szereg obostrzeń, w tym całkowity zakaz prowadzenia działalności rozrywkowej. W tym związanej z konsumpcją i podawaniem napojów – kontynuują.

To nie pierwszy tego rodzaju występek, który miał miejsce w ostatnich dniach na terenie południowej Wielkopolski. Ostrowska policja poinformowała w sobotę, że także na jej terenie działania nie wszyscy mieszkańcy rozumieją powagę sytuacji. „Otrzymaliśmy informacje o działającej na terenie Ostrowa Wielkopolskiego siłowni. Po interwencji policjantów właściciel został ukarany mandatem. Siłownia została zamknięta. Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich” – zaapelowali ostrowscy funkcjonariusze.

https://www.facebook.com/PolicjaOstrowWielkopolski/posts/130246795208154?__tn__=-R

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • E
  ES_Teta

  poniedziałek, 23 marca, 2020

  PRZYKŁADNIE, SUROWO UKARAĆ ZA BRAK ZDROWEGO ROZSĄDKU TYCH KNAJPIARZY….!!!!!!

  Odpowiedz
 • J
  julia

  poniedziałek, 23 marca, 2020

  Nie rozumiem ludzi, ten koronowirus może jeszcze trwać trzy miesiące, czy naprawdę tak trudno zrezygnować z przyjemności, i przeczekać najgorsze. W Biedronkach tłok, zamiast wpuszczać po kilka osób, to tłumy stoją w bliskiej odległości, sanepid powinien zareagować. Obudźcie się ludzie i stójcie w odstępach, noście maseczki, i przestańcie gromadzić się w jednym miejscu. Jeszcze możemy uniknąć tragedii. Gdyby była wojna, to skala ograniczeń byłaby jeszcze większa, więc nie marudźcie, macie telewizję, internet, książkę, możecie wypić kieliszek wina w domowym zaciszu, a na zabawę przyjdzie jeszcze czas!!!
  To tylko kilka miesięcy, w obliczu całego życia!

  Odpowiedz
 • I
  iiuyyyt

  wtorek, 24 marca, 2020

  Skoro są pewne obostrzenia to należy ich przestrzegać i dobrze, że dla przykładu ktoś zostanie ukarany, może inni się zastanowią. Ale przy okazji jestem ciekaw czy policja sprawdza też kościoły. Nie chcę mi się wierzyć, że przestrzegają ilości osób w środku, a co dopiero mówić o dezynfekcji. Ale pewnie nie, bo władza nie pozwoli ruszyć kościoła. To będzie tak długo, aż nie dojdzie u nas do tego: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-szukaja-uczestnikow-mszy-w-koszalinie-i-slupsku-6492458579318401a
  Jeżeli pewnych praw mają przestrzegać sklepy, kawiarnie itp to kościół ten niby dający wskazówki jak postępować itp dopiero powinien podporządkować się prawu.

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  wtorek, 24 marca, 2020

  Po 30 tyś i po sprawie byl zakaz po co komentować dalej….dla przykładu dla innych ….

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz