Milena Kowalska na liście Koalicji Obywatelskiej do sejmu! „Szóste miejsce jest idealne dla każdego kandydata na „szóstkę”

26
źródło: Facebook Mileny Kowalskiej
Koalicja Obywatelska ogłosiła pełną listę kandydatów do sejmu w nadchodzących wyborach. Na wysokiej, drugiej pozycji znalazł się obecny poseł na Sejm RP i były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Jarosław Urbaniak. Dużym zaskoczeniem jest pojawienie się na liście Mileny Kowalskiej, szefowej Młodych Demokratów i ostrowskiej radnej.

Liderem listy Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Partia Zieloni jest Mariusz Witczak, urodzony w Koźminku koło Kalisza, senator VI i VII kadencji, poseł na sejm VII i VIII kadencji. – Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie cztery lata podjęło demontaż wielu dziedzin życia w tym również ważnych instytucji. Takich, które stanowiły, że jesteśmy państwem demokratycznym. Za rządów PiS-u rosną ceny energii, brakuje leków, jest droga żywność, drogie paliwo. Rosną koszty życia. Trzeba jak najszybciej zmienić władzę, by przywrócić wysokie standardy skomentował Witczak.

ZOBACZ TEŻ: Alojzy Motylewski chce zostać posłem! „Tylko PSL powiedziało, że jestem wartościową jednostką”

Drugie miejsce na liście zajął znany w regionie poseł Jarosław Urbaniak, były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, poseł na sejm V, VI i VIII kadencji. – Miejsce świadczy samo za siebie, ale miejsce na liście to jedno, a głosy to drugie. Czeka mnie praca w kampanii wyborczej i zachęcanie ludzi, by głosowali na program Koalicji Obywatelskiej, program odbudowy Polski, by ta dbała o swoich obywateli. Tych, którzy pracują i budują dobrobyt kraju. To oni są najważniejsi w tym kraju – wyjaśnił Urbaniak.

ZOBACZ TEŻ: Bez sensacji w Koalicji Polskiej. „Jedynką” w Kaliszu został Andrzej Grzyb

Pierwszą kobietą na liście KO jest Bożena Henczyca, która zajmuje trzecie miejsce. Posłanka na sejm VII i VIII kadencji pochodząca z Kluczborka. – Jestem zaszczycona trzecim miejscem. Jestem pierwszą kobietą na liście. Uważam, że Polska zasługuje na coś dużo lepszego niż mamy w tej chwili i myślę, że jesteśmy w stanie wygrać te wybory i naprawić to, co PiS zepsuł przez cztery lata. Ja przez ten czas intensywnie pracowałam na rzecz mieszkańców naszego okręgu. Jeśli tylko by się udało mieć przewagę w sejmie, wdrożymy wiele ciekawych pomysłów powiedziała w rozmowie z Telewizją Proart Bożena Henczyca.

Dużym zaskoczeniem jest pojawienie się na listach Mileny Kowalskiej, radnej miasta Ostrowa Wielkopolskiego. To druga w kolejności kobieta na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu 36 (Kalisz). – Uważam, że szóste miejsce to miejsce idealne dla każdego kandydata na „szóstkę”. Mówiąc poważniej, to bardzo dobre miejsce z realną szansą na mandat, zaraz za obecnymi posłami i przy uwzględnieniu uwarunkowań powiatowych. Jako jedna z najmłodszych osób na liście mam poczucie, że polityka krajowa potrzebuje odświeżenia oraz energii i zaangażowania ludzi młodych. Rotacja pokoleniowa jest ważna i sprawdza się w każdej branży i profesji – skomentowała Kowalska.

ZOBACZ TEŻ: PiS ogłosiło listę kandydatów do sejmu! Znamy też „jedynki” do senatu

Wysokie miejsce dla Mileny Kowalskiej na liście wyborczej może być spowodowane pełnieniem przez nią funkcji szefowej Młodych Demokratów, a więc tzw. młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. – Praca w strukturach Młodych Demokratów zawsze była doceniana przez władze partii i tak stało się też tym razem, chociaż warto wspomnieć, że mimo swojego młodego wieku działam w Młodych Demokratach już prawie 11 lat. Ciągle jest w mojej ocenie mało kobiet w polityce i mam cichą nadzieję, że moja działalność może choć w małym stopniu ośmielić kobiety – dodała ostrowska radna.

Na dziesiątym miejscu na liście uplasował się Stanisław Martuzalski, były burmistrz Jarocina i starosta jarociński. Na 13. pozycji miejsce znalazła Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wśród kandydatów do sejmu pojawiło się też nazwisko Ewy Dziubki, byłej burmistrz Odolanowa.

ZOBACZ TEŻ: Koalicja Obywatelska ogłosiła! Znamy „jedynki” w jesiennych wyborach do sejmu

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

 1. Smiech na sali. Na sesjach Kowalska jesli juz oderwie slepia od telefonu to tylko po to zeby agresywnie zaatakowac nasza pania prezydent albo jej wspolpracownikow. Zero inicjatywy tylko agresja i udawanie jaka to jest mila dla ludzi. To bylby wstyd dla miasta miec takiego posla. Glosuje na Pania Marszalek Marzene Wodzinska.

  • Radna Kowalska jest zakłamana. Robi wszystko żeby tylko pokazać się z ludźmi, najlepiej zrobić zdjęcie. Dużo mówienia działań zero! No ale trochę poprzytula ludzi to ją wybrali na radną. Mam nadzieję że już się na niej poznali i nikt na nią nie zagłosuje

  • Jak jesteś takim człowiekiem jak Twoi rodzice to uchowaj nas Boże. Chyba ze hamstwo bierze sie z nieba

  • Poziom to ona bedzie trzymac ale to bedzie poziom parteru bo ona to z tych co duzo mowia a wiadomo ile robia. Szkoda glosu na takich jak Kowalska

 2. A może się tez do partii zapisze widzę ze dbacie o swoich a i kasa dobra bo nikt za darmo tan nie siedzi … ściemniać umiem obiecywać tez a jak trzeba to opieprze dyplomatycznie wiec jak bierzecie mnie?

  • Zośka pomyliłaś partię, do pisu się zapisz. Tam potrzebują ściemniaczy. Wolne jest stanowisko wiceministra sprawiedliwości ds wspólpracy z farmą hejterów. Nadasz się.

  • Żaden mieszkaniec Ostrowa nie będzie głosował na kobietę, która zabiera połączenia kolejowe naszemu miastu i oddaje je Kaliszowi.

  • STAJE SIĘ??? Halo, pobudka! Mamy 2019 i kabaret polityczny dawno za sobą, teraz to nawet śmieszne nie jest…

 3. Nic złego nie napisałem o tym dziecku a wy nie wydrukowaliście tego…..Jeszcze raz to zrobicie wlkp to więcej tu nie zajrzę i zmienię operatora….. Mnie nie obchodzi kto jest waszym kolegą lub koleżanką podobno jesteście niezależni i sprawiedliwi? Pozdrawiam

 4. Do tych co głosują na PiS, co mi powiecie na temat tego jak wszystko drożeje, nie mam jeszcze dzieci a ciężko pracuje, dlaczego z moich podatków ma iść na tych nierobów co biorą 500 + i rezygnują z pracy? Ja płacę więcej za jedzenie a nie mam żadnego socjalu, więc może lepiej jak się wszyscy wezmą za robotę to będą mieli kasę i dla siebie i dla dzieci

 5. Jedyny słuszny kandydat do Jarosław Urbaniak, to osoba która jest stąd i będzie dbała o swój okręg tak jak robiła to do tej pory. Kowalska od długiego czasu siedzi we Wrocławiu i tam pracuje, tam była szefową młodych demokratów więc czemu nie startuje stamtąd?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick