Mikstat. Wybili szyby z okien sztachetą i pałką

1
Dwaj młodzi mężczyźni 23 i 22 latek wybili sztachetą oraz pałką teleskopową okna w osobowym fordzie. Do zdarzenia doszło 12 maja tuż przed godziną 22.00, kiedy kierowca feralnego auta zatrzymał się na parkingu przed sklepem wielobranżowym przy ul. Grabowskiej w Mikstacie.

Chwilę później, na ten sam parking podjechał inny pojazd z którego wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy wybili w jego samochodzie trzy szyby, powodując straty w wysokości 700 zł. Mężczyzna zdołał odjechać, jednakże napastnicy ruszyli za nim w pościg.

Dogonili pokrzywdzonego w miejscowości Przedborów. Kierowca focusa dzięki swojej przytomności zawrócił i zgubił pościg w Mikstacie. Funkcjonariusze PP Mikstat poinformowani o zdarzeniu, jeszcze tego samego dnia wytypowali grupę osób podejrzanych.

Następnego dnia miało dojść do zatrzymania wymienionych, kiedy o dziwo, napastnicy sami zjawili się na posterunku. Stwierdzili, że nie ma sensu się ukrywać, gdyż wiedzą, że „policja ich namierza”. Jeden z mężczyzn to mieszkaniec Mikstatu, pozostali dwaj pochodzą z miejscowości przyległych. Podczas przesłuchania tłumaczyli, że doszło do fatalnej w skutkach pomyłki. Jak wyjaśnili, w tym feralnym dniu pilnowali stawu przed złodziejami ryb. Jednakże niedoszli złodzieje im umknęli. Postanowili ich poszukać. Bez rezultatu.

Po wszystkim spotkali się wraz z innymi osobami na mikstackim rynku. Tutaj wytypowali kierowcę forda focusa, który na ich widok szybko się oddalił. Pojechali za nim i zobaczyli, że zaparkował przed sklepem wielobranżowym na ul. Grabowskiej. Nabrali pewności, że są to wcześniej nieupilnowani złodzieje. Postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Za pomocą sztachety i pałki teleskopowej wybili szybę w samochodzie a następnie puścili się w pościg. Dwóch krewkich „obrońców prawa” odpowie za zniszczenie mienia. Jak ustalono, kierowca Focusa zupełnie nie jest powiązany z osobami, które miały dokonać kradzieży ryb. Sprawę prowadzi PP Mikstat pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

źródło: KPP Ostrzeszów

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick