DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mieszkaniec Kalisza zatrzymał pijanego. W ręce policji trafili także inni

Do zatrzymania pijanych kierowców doszło w Kaliszu oraz na terenie powiatu kępińskiego. Do pierwszej sytuacji doszło na ulicy Łódzkiej. Policjanci zostali poinformowani o kierowcy, który może być pod wpływem alkoholu. Interweniował jeden ze świadków, który zabrał mężczyźnie kluczyki. – Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierowcy mercedesa. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia. Podobne konsekwencje grożą 36-latce, która także zdecydowała się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. – W miejscowości Laski na ulicy Kępińskiej o godzinie 12, funkcjonariusze Posterunku Policji w Laskach zatrzymali do kontroli pojazd marki Daewoo, którym kierowała 36 – letnia mieszkanka gminy Rychtal. Jak się okazało, kierująca znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierż. Rafał Stramowski z kępińskiej policji.

Policjanci zatrzymali także kolejnych piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko. Na terenie powiatu ostrzeszowskiego prawo jazdy straciło trzech z czterech kierowców. W miejscowości Kraszewice 48-latek miał na liczniku 77 km/h. W tym przypadku kierowcę ukarano mandatem i punktami karnymi. Poważniejsze konsekwencje spotkały 28-latka, 45-latka i 59-latkę, którzy w terenie zabudowanym jechali kolejno 104 km/h, 113 km/h i 108 km/h. – Kierowcom zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące, ukarano mandatami oraz punktami karnymi – informuje asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP Ostrzeszów.

Za kierownicą nie usiądzie na razie też 44-latek z powiatu kępińskiego. W miejscowości Myjomice został zatrzymany przez policjantów, a pomiar prędkości wykazał 104 km/h w obszarze zabudowanym.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz