Kolejne “Mieszkania Plus” w gminie Jarocin

1
Pod koniec sierpnia w Jarocinie na osiedlu przy ul. Leszczyce oddano do użytku 42 lokale w rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Wcześniej uroczyście przecięto wstęgę na podobnych osiedlach w Siedleminie i w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej. Wczoraj podczas briefingu prasowego Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło start trzeciego już etapu inwestycji. Kolejne mieszkania powstaną tym razem w Potarzycy.

W kwietniu tego roku W Siedleminie pod Jarocinem oddano pierwsze osiedle wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus. Powstało tam 96 mieszkań. Ich budowę rozpoczęto w styczniu 2017 roku. Wszystkie zbudowane „pod klucz” – gotowe do zamieszkania. Dostępne są kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 35,6 do 55,1 mkw., czynsz wynosi 11 zł za mkw.

https://wlkp24.info/pierwsze-mieszkania-plus-oddane/

Pod koniec sierpnia mieszkania oddano też do użytku w Jarocinie przy ulicy Leszczyce.

https://wlkp24.info/jarocin-kolejne-mieszkania-plus/

Chętnych jest jednak znacznie więcej. Dlatego postanowiono uruchomić trzeci etap inwestycji. Tym razem pod zabudowę przeznaczono obszar w Potarzycy w gminie Jarocin.

Mieszkania powstałe w tej miejscowości będą w takim samym standardzie jak te w Jarocinie. Z panelami na podłogach, łazienką wykończoną płytkami i białą armaturą, kuchnią z płytkami na podłodze i ścianach, a nawet z zamontowaną szafką ze zlewozmywakiem i kuchenką gazową.

Nadzór i kontrolę nad realizacją inwestycji sprawuje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Inwestycja budowy mieszkań czynszowych w gminie Jarocin jest realizowana w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”, którego Jarocin jest liderem.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick