Wycinają drzewa przy Waryńskiego, bo „były spróchniałe”

11
Od rana w piątek trwała wycinka drzew przy ul. Waryńskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Do redakcji zgłosili się mieszkańcy, których poruszył ich los. Jak informują nas przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, to wynik ekspertyzy, która wykazała, że istnieje niebezpieczeństwo dla pieszych i samochodów.

Kilka wywrotów w ostatnim czasie, a do tego ekspertyza, która wykazała choroby niektórych drzew spowodowały, że w wyniku prowadzonej inwentaryzacji, urzędnicy podjęli decyzję o wycince kilku z nich. Przy ulicy Waryńskiego w Ostrowie Wielkopolskim od rana w piątek trwały prace związane z usuwaniem drzewostanu. Siedem drzew rosnących wzdłuż pasa drogowego zostało usuniętych. – Niestety, kwalifikowały się one do wycinki. Przyczyny są różne, ale w szczególności są to po prostu spróchnienia pni oraz korozja wgłębna – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: W tym roku zakwitł wcześniej niż zwykle. Wawrzynka wilczełyko można podziwiać na terenie „Wydymacza”

Szef MZD zapewnia, że historyczny charakter ulicy zostanie zachowany poprzez nowe nasadzenia, które wkrótce pojawią się w tym miejscu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 32
  11

  Ludzie z czego wy robicie panike???? Stare drzewa się wycina i nasadza się nowe. Ciagle sie tak robi! Przestańscie sie ciągle podniecac tymi drzewami!Co kilka dni ostrzeżenie o wietrze jest. Na łeb wam sie konar zwali to bedziecie płakać. Spruchniałe drzewa to co z nimi maja zrobić!?

 2. 4
  8

  walą totalną ściemę bo drzwa były zdrowe a dostali chyba zgodę na wycinkę dwóch o ile się nie mylę. we włoszech regularnie ścina się się drzewa aby uruchomic sieć 5tej generacji liście drzew nie mogą blokować sygnału

 3. 6
  6

  SZanowny panie zarzodco jeżdże tom drogom kilka ladnych lat, i zadne z tych drzew nie bylo uschniete ,latem drzewa mialy ladne korony zielonych lisci niech k tos śie ogarnie jak niewie że drzewo to pluca czlowieka !!!! te drzewa swieżo nasadzone za dwieśćie lat nie urosnom w dziśejszym klimaćie przez coraz wieksze susze ,pana dzieci i wnuki będom jeszcze szukać zielonego drzewa żeby uśioś na lawece pod drzewkiem brawa i oklaski dla Pani Klimek.

  • Ale Pani Klimek pisze w miejskim informatorze, że jest duża poprawa. Czyli im więcej tniemy drzew tym bardziej czyste powietrze. Do roboty drwale.

 4. Mieszkam przy tej ulicy i dobrze wiem, że te drzewa nikomu ani niczemu nie zagrażały. Owszem, były zarażone jemiołą, ale to naturalne. Nie było żadnych wypadków po wichurach, nawet nie spadły gałęzie. Nie wierzę w żadne oceny jakichś tam specjalistów. Ludzie, komuś wyraźnie przeszkadzają drzewa. Jeśli tak mamy poprawiać stan powietrza w mieście, to może lepiej utworzyć brygady śmierci, jak w Brazylii? Szybciej wyginiemy!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick