Mieszkańcy pozwali miasto w sprawie fotowoltaiki. Ma to być z korzyścią dla budżetu

23
Grupa kilkunastu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego złożyła pozew zbiorowy przeciwko miastu w sprawie nieudanego projektu związanego z fotowoltaiką. Władze Ostrowa natomiast proponują mieszkańcom podpisanie ugody i wypłacenie przekazanych przez nich pieniędzy na audyt. Czyje rozwiązanie jest lepsze?

Od kilku dni do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego docierają pisma od prezydent Beaty Klimek dotyczące podpisania ugody w związku z niewywiązaniem się z programu montażu fotowoltaiki. Można w nich przeczytać, że podpisanie ugody jest warunkiem zwrotu kosztów audytu, które ponieśli zainteresowani programem.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Są jednak tacy, którzy apelują do mieszkańców, by ci nie zgadzali się na podpisanie ugody. Wśród nich są osoby związane z Platformą Obywatelską i Nowoczesną, ktorzy zorganizowali w piątek konferencję prasową w tej sprawie. Jak zaznaczają, wzięli w niej udział nie jako przedstawiciele ugrupowań, ale jako mieszkańcy, ktorzy sami podpisali się pod pozewemwem zbiorowym przeciwko miastu. W komunikacie skierowanym przez nich do mieszkańców czytamy: „Apelujemy (…) o wstrzymanie się od podpisywania proponowanych przez prezydenta dokumentów ugody. Poinformujemy Was wkrótce o możliwości dołączenia się do złożonego już pozwu zbiorowego (…). Leży to zarówno w interesie miasta i wszystkich jego mieszkańców, jak i w interesie wszystkich poszkodowanych uczestników tego popsutego projektu”.

Pozew zbiorowy został złożony w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Zrobiła to grupa poszkodowanych mieszkańców, która wzywa władze miasta do zwrotu 120 zł dla każdego wnioskodawcy. Jak zapewniają przedstawiciele PO, istnieje możliwość rozszerzenia roszczeń.

Dlaczego pozew sądowy przeciwko miastu jest – zdaniem organizatorów konferencji – korzystniejszy od propozycji podpisania ugody zaproponowanej przez władze Ostrowa? O tym w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

 1. Pan Przemysław Gruszecki ma sobowtóra? Raz jest z Nowoczesnej, a za chwilę z Platformy Obywatelskiej. Tylko, że sobowtóry są prawie identyczni, a panowie wypowiadający się w materiale filmowym są zupełnie różni. I jak tu wierzyć mediom?

 2. Koncepcja słuszna – po co zwracać z naszych pieniędzy, jak to ubezpieczyciel może zapłacić. Klimkowa ponad pół roku myślała jak zwrócić kasę, a ci w 5 minut znaleźli rozwiązanie. Brawo

 3. A czy wnioskodawcy wzięli pod uwagę to, że ubezpieczyciel wypłacając odszkodowanie podniesie składkę za ubezpieczenie w kolejnym roku. Dotyczy to zarówno bieżącego ubezpieczyciela jak też wszystkich pozostałych, ponieważ taka wypłata odszkodowania będzie brana pod uwagę przez każdą firmę. Zysk dla miasta pozorny dla poszkodowanych żaden.

  • Chyba lepiej mieć podniesioną składkę niż płacić z własnych pieniędzy, prawda?

  • A czy miasto wzięło pod uwagę, ze jak złoży niekompletny wniosek, od tak, bylejaki, zatrudniając przy tym 3 zewnętrzne firmy (za pieniądze podatników) – to też poniesie koszty. I za te zewnętrzne firmy i za zwrot – a następny program taki dopiero po 2021 roku. Brawa dla Pani prezydent. rzeczywiście bardzo dobry gospodarz. Liczy każda złotówkę! Po wielkopolsku.

 4. bardzo dobrze Panowie,BRAWA DLA WAS,p.Szczurek kawki spijał zamiast zając się tym co ważne dla mieszkańców,powinien płacić ze swoich razem z Pania Prezydent,a czy to tez tyczy tych co słozyli wniosek o piec na biomasę?

 5. Kiedy skończy się to mącenie ,szczucie ,pozywanie przez ciągle te same osoby. Panowie radni , nie myli się i nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi. Myślę że mądrzy wyborcy to widzą przez całą obecną kadencje .Nie macie żadnego pomysłu na miasto .Jedyne wasze zadanie to oskarżać ,rzucać kłody pod nogi a teraz namawiać do pozwania miasta.Kiedy wreszcie zakończycie tą politykę a zaczniecie myśleć i działać na rzecz miasta i jego mieszkańców?

  • Ludzie znaleźli najlepsze rozwiązanie i bez rozgłosu, a teraz, gdy o tym rozwiązaniu mówią, to od razu krytyka w polskim klimkowym stylu

 6. A mi sie wydaje, że to nie Szczurek tylko pani T z wydziału inwestycji nie dopilnowała wniosku a później zwalili wszystko na urzedników i v-cka tak wiec nie piszcie tu głupot

 7. Jakie mącenie, szczucie, pozywanie? Ja zobie życzę zeby radni których wybraliśmy pilnowali tego co sie dzieje w miescie. A dzieje sie źle. Stale cos brakluje, coś sie wydarze, ktos czegos nie dopilnował…Dosyc. Brawo Radni tak trzymac

 8. Proponuję przerobić piosenkę i coraz częściej przy wpadkach ją śpiewać „Nic się nie stało! Beata, nic się nie stalłoooo! Się nie należało.”

 9. My mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mamy już dość tych kłótni. Mam nadzieje ze mieszkańcy mają oczy i na wszystkich tych radnych z PO nie zagłosują. Wstyd w całej Polsce. Po wyborach się to zmieni 🙂 TYLKO PIS

  • Tylko, że przyczyną takiego stanu rzeczy jesteś zachowanie Klimkowej. Póki co radni zgadzali się jej na wszystkie pomysly

 10. Ty Pisowiec tu nie szczuj tylko wszyscy do roboty , nie przenoś tu Warszawki tylko tu i teraz. Najważniejsze, żeby odsunąc od władzy Beate Klimek najbardziej nieudolnego prezydenta Ostrowa moim zdaniem. To Ona wywołuje konflikty, wiecznie narzeka, że ktos jej przeszkadza a jak cos zrobi to wszystko pożal się Boże . Mam napisac? basen ,stadion, parking przed stadionem, wiaty targowe za taką kase ze dom wybudujesz, teraz remontuje dom dla seniorów a tak tylko zupełnie przy okazji na dole w tym domu sa kancelarie prawne radczyn prawnych z miasta ( jedna to siostra byłego prezydenta T) Miała zlikwidować Holdikom to nie tylko nie zlikwidowała a jeszcze sie rozrasta z prezesem co juz kiedys był prezesem i wziłą taką odprawke o jakiej szary człowiek może pomarzyć… pisać dalej? No ale winni są radni czy naprawdfę ma sie nas za takich głupich niedouczonych baranów????

  • Obserwuję uważnie i nie mogę znaleźć wyjaśnienia dlaczego radni, którzy tak ochoczo krytykują abstrakcyjne i kosztowne pomysły pani prezydent głosują za przeznaczeniem na nie środków z budżetu miasta. Może ktoś bardziej biegły w temacie mi to wyjaśni. Na razie dochodzę do wniosku, że tylko nowy prezydent i zupełnie nowa rada mogą coś zmienić.

 11. Mieszkańcy już niedługo to zweryfikują 🙂 Wiadomo polityka rządzi się własnymi prawami ale bez przesady można być w opozycji i próbować atakować rządzących naszym miastem ale czy aż tak ??? Mam dużo znajomych i wszyscy się wypowiadają krytycznie na temat radnych z PO. A wszystko przez to ze wszystko jest żle zrobione, czasem trzeba pochwalić ale i czasem skrytykować. Byle do wyborów pozdrawiam 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick