GDDKiA spotkała się z mieszkańcami Czekanowa w sprawie DK25

8
Powraca temat rozbudowy drogi krajowej numer 25, łączącej Ostrów Wielkopolski z Koninem i autostradą A2. Mieszkańcy Czekanowa, którzy gorąco protestują przeciwko wariantom rozbudowy w środę w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski spotkali się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Bierzemy pod uwagę propozycję mieszkańców Czekanowa, jednak najpierw sprawą muszą zająć się nasi projektanci, żebyśmy mogli podjąć jakieś wiążące decyzje. Następne spotkanie w większym gronie planujemy w drugiej połowie przyszłego roku – mówi Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA w Poznaniu.

Nie jesteśmy optymistami po tym spotkaniu. Próbowano wybić nam z głów nasz wariant rozbudowy drogi. Będziemy jednak kontrolować sytuację i trzymać rękę na pulsie – mówią mieszkańcy Czekanowa.

Mieszkańcy proponowali swoje rozwiązania, między innymi inny przebieg trasy, który wiązał się z wycinką dużych połaci terenów leśnych. Szerzej temat przedstawiony zostanie w dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o godz. 17:20. Na temat kontrowersji wokół rozbudowy DK25 pisaliśmy wcześniej. Odsyłamy do artykułów:

https://wlkp24.info/dk25-podzieli-czekanow-mieszkancy-stanowczo-protestuja/

https://wlkp24.info/mieszkancy-czekanowa-beda-protestowac-przeciwko-rozbudowy-dk25/

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Oglądałem program w waszej tv odnośnie DK 25 Panie z Czekanowa to „jakieś nawiedzone” W ich rozumieniu to nic się nie uda zrealizować… Odszkodowana na dzień dzisiejszy są ponoć spore . W programie o tym fakcie nie wspomniano !

  • Zgadza się- są osoby które nie mają problemu z rozbudową 25 „naturalnym korytem „.oczywiście nie wspomnieli o odszkodowaniach.Taka próba niskich lotów dziennikarskich w celu zwiększenia zainteresowania.

  • Panie Arci. Tak trudno zrozumieć fakt , że mieszańcy nie chcą żadnych odszkodowań tylko drogę w innym miejscu ? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja jako mieszkaniec Wsi jestem przeciwny rozbudowie Drogi nr 25 przez środek wsi skoro można swobodnie puścić drogę przez las.
   Pozdrawiam 🙂
   P.S To jakie są wysokości odszkodowań boi nawet się nie orientuje ? 🙂

 2. Odszkodowania dla kogo? Dla tych co stracą ziemię… A fakt o ludziach którzy utracą komfort życia mając pod nosem drogę szybkiego ruchu, hałas, spaliny? i straci wartość ziemia ?

 3. Panie Arci. Tak trudno zrozumieć fakt , że mieszańcy nie chcą żadnych odszkodowań tylko drogę w innym miejscu ? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja jako mieszkaniec Wsi jestem przeciwny rozbudowie Drogi nr 25 przez środek wsi skoro można swobodnie puścić drogę przez las.
  Pozdrawiam 🙂
  P.S To jakie są wysokości odszkodowań boi nawet się nie orientuje ? 🙂

 4. Zatrzymajcie sobie ten filmik na mapie przedstawiającej przebieg:
  – praktycznie przeniesienie ruchu pod ulicę Środkową w Czekanowie
  – problem z Czekanowa pojawia się w Fabjanowie i Ociążu

 5. Nie mam nic przeciwko. Niech dadzą dobre odszkodowanie i mogą sobie budować nawet autostradę. Tem pomysl z droga przez las jest oderwany od rzeczywistości. Jak zaproponują dobre pieniądze to buduje dom w spokojnej okolicy. Mieszkanie przy dk25 juz teraz to jest katastrofa. A co będzie po rozbudowie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick