Mieszkańcy Czekanowa będą protestować przeciwko rozbudowie DK25

3
My mieszkańcy wsi Czekanów wyrażamy zdecydowany protest przeciwko rozbudowie drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski - Kalisz w oparciu o warianty opracowane w ramach Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, przedstawione podczas konsultacji społecznych w dniu 17.08.2017 w Lewkowie - czytamy w oświadczeniu mieszkańców.

Mieszkańcy Czekanowa sprzeciwiają się rozbudowie drogi krajowej nr 25 w wersji przygotowanej przez Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Twierdzą, że podzieliłoby to wioskę i zwiększyło zagrożenie. Sami zaproponowali alternatywne rozwiązanie.

Żaden z przedstawionych przez inwestora wariantów nie jest dla mieszkańców satysfakcjonujący. Uważają, że wiąże się to z koniecznością wyburzenia kilku domów, a innych odcięciem od nowo wybudowanej drogi. Część osób musiałaby nadrabiać kilometry dojeżdżając do Ostrowa przez Karski, a do Kalisza przez Biskupice Ołoboczne.

W tej sytuacji mieszkańcy Czekanowa postanowili zaapelować o rozważenie koncepcji zakładającej wyprowadzenie projektowanej trasy poza obręb zamieszkały i poprowadzenie jej po stronie południowej wsi, w rejonie Bagateli. Taka też sugestia znalazła się w podpisanej przez ponad 200 osób petycji.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Na trasie Ostrów-Kalosz faktycznie jest gęsto, szczególnie około 16 gdy ludzie wracają z pracy. Do tego jak na drogę wyjedzie ciągnik rolniczy to kolumna jedzie 20km/godz, bo wyprzedzić się nie da.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick