Tak mieszka ostrowski plastyk miejski

9
- W listopadzie tego roku minie sześć lat jak mieszkam w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej – pisze na swoim profilu FB Michał Trusz, ostrowski plastyk miejski. - Od pięciu przyjaźnię się z trzema zaciekającymi, zagrzybionymi stropami i ścianami – dodaje.

Plastyk zaciekom nadał nawet imiona: Kazimierz Wielki, Kazimierz Odnowiciel i Władysław Łokietek, zgodnie z przydomkami władców Polski.

Jak wspaniałym trzeba być właścicielem kamienicy, jak wielkim jej zarządcą, żeby nie umieć poradzić sobie z zaciekającymi tarasami. Na szczęście w nazwie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej jest też przydomek „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”, proponuję dodać słowo bardzo, może to chociaż w małym stopniu wszystkim wyjaśni, że odpowiedzialność jest ale ograniczona – pisze Michał Trusz.

Panie Prezesie, jak żyć? – dodaje.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. zawsze można się wyprowadzić, kupić mieszkanie wynająć… i DBAĆ remontować malować a nie czekać aż ktoś mi to zrobi za darmo. Od zalania można się ubezpieczyć

  2. W zasobach M.Z.G.M-ów jest wiele takich lokali.Z jakiej racji mam sam remontować!!!.W moim przypadku remont mieszkania to jak „walka z wiatrakami” ponieważ dopuki M.Z.G.M nie naprawi „opierzenia” dachu (a to jest akurat w ich zakresie) to po co remontować walczę z tym już dwa lata jak mieli,tak mają mnie w dupie.Pisma itd nie pomagają

  3. Grzyb grzybem, ale nieodklejone folie z okien i taki bałagan? To jak kto mieszka to jego osobista sprawa, ale zupełnie nie rozumiem, jak można samemu takie coś wrzucić do sieci. Tym bardziej jest to człowiek odpowiedzialny poniekąd za estetykę tego miasta.

  4. Szanowny panie Trusz! Jeśli na nowym oknie ma pan jeszcze folię ochronną, a zamiast porządnego karnisza ma pan jakiś drut, jeśli mieszkanie od wielu lat nie widziało malarza a i porządek w mieszkaniu pozostawia wiele do życzenia to miej pan pretensje tylko do siebie – pan jesteś po prostu bałaganiarz i niedbaluch. A może taki wygląd mieszkania to pańska „wizja artystyczna”?

  5. KTO PANA ZATRUDNIŁ JAKO PLASTYKA MIEJSKIEGO? TEN KTOŚ MIAŁ CHYBA CHWILOWĄ „POMROCZNOŚĆ JASNĄ”, BO NA TAKIM STANOWISKU TRZEBA BYĆ ESTETĄ, CZYŚCIOSZKIEM AŻ DO PRZESADY, OSOBĄ BARDZO DBAJĄCĄ O SWÓJ WYGLĄD, OTOCZENIE, MIESZKANIE, SAMOCHÓD – TO WSZYSTKO ŚWIADCZY O DANYM CZŁOWIEKU. O PANU ŚWIADCZY NADER NEGATYWNIE.

  6. Byłem w mieszkaniu u Pana Michała, zdjęcia stare, sprzed 4 lat a porządek w mieszkaniu pozostawia wiele do zyczenia. Nie bral bym artykułu na poważnie. Pozdrawiam

  7. Mieszkałem w zagrzybionym mieszkaniu i patrząc na te zdjęcia, myślę jak można 4 lata żyć w tak zagrzybionym mieszkaniu ? To jakiś żart? To niedbalstwo. I jeszcze się tym chwalić ? Pewnie, że zarząd odpowiada za stan ogólny ale wewnątrz to również on powinien coś z tym robić. Można się chwalić pięknymi nowo odrestaurowanymi budynkami i wracać do domu i patrzeć na tego grzyba? Fuj. Plastyk wstawił plastikowe okna i co dalej? I nic. Kamienice wracają do mody ale musiał wiedzieć na co się pisze. Plastikowe okna, należy liczyć się z tym że w mieszkaniu spadnie poziom cyrkulacji powietrza, co jest najczęstszą przyczyną rozwoju grzyba, więc należy takie okna otwierać na ile to możliwe, lub delikatnie rozszczelnić, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć i grzać mieszkanie ile się da na zmianę, nie oszczędzać na ogrzewaniu, to są podstawowe działania jakie należy robić. Tutaj widać że to za mało więc rownież spryskać grzyb chlorem lub środkiem który go zawiera, w moim przypadku grzyb ze ścian zniknął błyskawicznie, lecz jest to tylko tymczasowy zabieg i grzyb wróci, a po za tym mieszkanie trzeba mocno przewietrzyć po takim zabiegu, w trudniejszych przypadkach usunąć stary tynk i zastosować mocniejsze środki. Sądzę iż tutaj chęć posiadania mieszkania w starej kamienicy góruje nad zdrowiem i zdrowym rozsądkiem, na miejscu tego plastyka jeśli posiada dzieci, zamieniłbym paskudną ruderę jak najszybciej na inne mieszkanie. No i ma antyreklamę na własne życzenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick