Mieli na liczniku dwukrotnie więcej niż powinni. Wpadli w ręce policji

4
Jeden z nich pędził z prędkością 116km/h w terenie zabudowanym, drugi 103km/h. Policja z naszego regionu zatrzymała kolejnych piratów drogowych, którym odebrano uprawienia do kierowania pojazdami oraz nałożono na nich mandaty karne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 22-letniego kierowcę Toyoty, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 116hm/h. – Młodemu kierowcy zostały zabrane prawo jazdy. Otrzymał on także 10 punktów karnych – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak z KPP w Ostrowie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Do kolejnego zatrzymania doszło w Ostrzeszowie. Tam policjanci zatrzymali 49-letniego kierowcę z Krotoszyna, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53km/h. – Kierowca samochodu marki Volkswagen musiał oddać funkcjonariuszom swoje prawo jazdy – mówi Magdalena Hańdziuk z policji w Ostrzeszowie.

Policjanci apelują aby, by dostosowywać prędkość do znaków drogowych i panujących warunków pogodowych. Przy tak dużej prędkości, czas na reakcję kierowcy zmniejsza się drastycznie, a to często może prowadzić do groźnego wypadku lub tragedii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Nie rozumie poco zabierane jest prawo jazdy wystarczy odnotować w systemie że jest one zawieszone do dnia tego i tego i nie trzeba potem latać po urzędach po odbiór. Minie kara i kierowca jeździ dalej a jeśli nie minęła jeszcze to przedłużyć i mandat

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick